LIQUI MOLY wspiera edukację przyszłych mechaników

©

Udostępnij:

Zaawansowana technicznie budowa współczesnych samochodów wymaga od mechaników stałego poszerzania wiedzy specjalistycznej. W parze z nią idzie obsługa coraz to bardziej złożonych urządzeń warsztatowych.

Pomimo dużych zmian w polskim systemie oświaty wśród szkół profilowanych wciąż dużą popularnością cieszą się technika samochodowe. Z myślą o ich uczniach organizowana jest Ogólnopolska Olimpiada Techniki Samochodowej. W tym roku odbywa się jej XVI edycja, w której jedną z głównych nagród jest urządzenie Jet Clean Tronic ufundowane przez firmę LIQUI MOLY Polska.Tradycyjnie do I etapu przystąpiły wszystkie zainteresowane szkoły średnie o profilu samochodowym. W lutym do półfinału zakwalifikowało się 460 uczniów ze 162 szkół. W minioną sobotę, 21 marca br., w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej stanęli oni przed rozwiązaniem testu teoretycznego. Pojawiły się w nim pytania m.in. z matematyki, fizyki, podstaw budowy maszyn oraz napraw i eksploatacji pojazdów. W ten sposób wyłoniono uczestników III etapu - 10 uczniów reprezentujących 8 szkół, którzy w finale zmierzą się z dwoma zadaniami praktycznymi.

W tym roku jednym ze sponsorów jest LIQUI MOLY. Firma oprócz wsparcia finansowego przekazała jako nagrodę główną urządzenie Jet Clean Tronic do czyszczenia systemu wtrysku paliwa zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Jej wartość to ponad 18 tys. złotych.

- Zapewnienie młodzieży jak najlepszych warunków do edukacji będzie procentować już w niedalekiej przyszłości, dlatego chętnie wsparliśmy taką inicjatywę, jak Olimpiada Techniki Samochodowej - mówi Piotr Kasprzak, prezes LIQUI MOLY Polska. - Oprócz samego urządzenia Jet Clean Tronic przekazujemy zapas niezbędnych płynów serwisowych oraz przeprowadzimy szkolenia z obsługi.Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również