McLaren Senna z klocków Lego w skali 1:1

LEGO
16.4.2019

Trudno sobie wyobrazić, ile razy konstruktorzy McLarena Senny z klocków LEGO nadepnęli w nocy na leżący na podłodze element. O tym, że tak musiało się stać, świadczy chociażby fakt, że model był budowany przez 10-osobowe zespoły, które pracowały 24 godziny na dobę, na kilka zmian.

Po prawie pięciu tysiącach godzin pracy - czyli 205 dobach, wliczając w to projektowanie, opracowanie i montaż, poświęcenie specjalistów opłaciło się. W efekcie powstał pierwszy interaktywny model McLarena Senny w wersji McLaren Ultimate Series w skali 1:1. Do budowy modelu zużyto 467 854 elementów LEGO.

W czasie, w którym konstruktorzy stworzyli McLArena Sennę z klocków LEGO, można było złożyć ręcznie aż 9 prawdziwych aut. Jest to ważna informacja z tego względu, że sportowy samochód McLarena wyprzedał się niemal od razu, gdy tylko w 2017 roku pojawił się na rynku. Dostępność pojazdu jest więc bardzo ograniczona, jednak teraz przynajmniej pojawiło się jego wierne odwzorowanie.

© LEGO

Wyjątkowość modelu polega na tym, że po raz pierwszy w samochodach z klocków LEGO dodano elementy wnętrza z prawdziwego auta. W jego kabinie znajdują się lekkie fotele z włókna węglowego, kierownica i pedały. Zamontowane także są rzeczywiste odznaki McLarena oraz opony Pirelli, które można zobaczyć w oryginale. Charakterystyczne drzwi są zdejmowane w celu ułatwienia dostępu do kabiny. Co ciekawe klockowa wersja waży 1700 kg, czyli aż o 500 kg więcej niż oryginał.

Model niestety nie jeździ, ale wszyscy fani klocków i szybkich samochodów mogą wejść do środka, usiąść za kierownicą i nacisnąć przycisk startu na dachu. Można także włączyć światła, radio i usłyszeć symulację dźwięku samochodu. Samochód będzie można zobaczyć podczas różnych imprez w 2019 roku.

Źródło: LEGO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 04 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę