AutoExpert
Reklama
Reklama

Medival i AC S.A. w trosce o bezpieczeństwo

Preview
Maciej Berger
30.5.2018
Reklama
Reklama

Strategicznym obszarem działań społecznych AC S.A., jest wspieranie lokalnych inicjatyw. Producent samochodowych instalacji autogaz STAG nawiązał współpracę z Grupą Ratowniczą, działającą przy Stowarzyszeniu Ratowniczo-Poszukiwawczym MEDIVAL. 

Głównym celem współpracy jest edukacja w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze  samochodów z instalacjami autogaz. W trakcie wydarzeń oraz imprez plenerowych Medival będzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy oraz prezentował pokazy ratownictwa medycznego. Wsparcie w tym temacie jest niezwykle istotne, gdyż jak pokazują badania CBOS tylko 19 proc. Polaków jest pewnych swoich umiejętności zakresie udzielania poszkodowanym w wypadku pierwszej pomocy.

Reklama

– Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, to jedno z wyzwań związanych z rozwijającą się infrastrukturą drogową i zwiększeniem liczby samochodów na drogach. Ujmujemy je nie tylko w kontekście oferowanych przez nas produktów, ale również poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych łączących się z bezpieczeństwem – informuje Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC S.A.

W ramach udzielonego wsparcia Grupie Ratowniczej MEDIVAL, firma AC S.A. dofinansowała  zakup ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem, m.in. torba reanimacyjna, torby opatrunkowe  oraz sprzęt, który pozwala na skuteczne i profesjonalne udzielanie pomocy osobom poszkodowanym. Ratownicy ze stowarzyszenia MEDIVAL zostali wyposażeni również w profesjonalne polary ratownicze i materiały pomocne w trakcie zajęć edukacyjnych.

Powiązane firmy

Reklama

– Cieszymy się bardzo, z zaangażowania ze strony lokalnej firmy. Pomimo tego, że nasze stowarzyszenie istnieje od zaledwie półtorej roku, jest jednym z najszybciej rozwijających się organizacji non-profit o charakterze ratownictwa medycznego w Polsce. Świadczy o tym ilość sprzętu, wolontariuszy i chęci do współpracy instytucji, organizacji i firm – mówi Daniel Kulesza, prezes i koordynator Grupy Ratowniczej MEDIVAL.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 800 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (wg szacunków ponad 50 proc. udział w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie. Więcej informacji o firmie AC S.A. i marce STAG znajduje się na stronie: www.ac.com.pl.

Źródło: Informacja prasowa AC S.A.

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama