Megatrendy w motoryzacji okiem kobiet

© SDCM

Udostępnij:

Wszyscy wiemy, że kobiety doskonale znają się na trendach. O tym, że nieobce im są także trendy, a nawet megatrendy, i to w motoryzacji, przekonać się będzie można uczestnicząc w XIII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się 7-8 listopada w Warszawie.

Pierwszego dnia zaplanowano Sesję Kobiet, składającą się z 2 paneli: Siła kobiet w męskiej branży- podsumowanie efektów ubiegłorocznego spotkania, oraz Napędzamy polską motoryzację – megatrendy, w czasie którego, kobiety kierujące jednymi z największych firm branży w Polsce będą dyskutować na temat zmian i trendów, jakie mogą czekać motoryzację w Polsce i Europie. Wśród prelegentek będą między innymi: Joanna Szkudłapska-Włodarczyk (Mahle), Anna Wilczewska (Castrol), Małgorzata Demidziuk (Santander).Minął rok czyli czas na podsumowania

Właśnie rok 2017 posłuży za  punkt odniesienia do porównań, a te z panelistek, które po raz drugi wezmą udział w dyskusji  będą mogły opowiedzieć o zmianach jakie zauważyły w ciągu roku, jako konsekwencji zeszłorocznego spotkania. Czy szklany sufit, z którymi borykają się kobiety w motoryzacji ustępuje? Czy pojawiło się w branży  więcej kobiet świadomych swej wartości zawodowej? Odpowiedzi na te pytania udzielą kobiety silnie związane z przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, a na sali zasiądą nie mniej utalentowane i uznane kobiety zarządzające firmami motoryzacyjnymi, które także będą miały szansę zabrać głos w dyskusji.

Megatrendy za rogiem

W drugiej części panelistki opowiedzą zebranym jak przygotowują swoje firmy na wyzwania, które przed motoryzacją stawiają megatrendy. Cyfryzacja i telematyka, autonomiczne i połączone pojazdy, elektromobilność czy carsharing od nowa definiują motoryzację. Zmiany rynkowe, konsolidacje, wzrost konkurencyjności i presja cenowa dodatkowo wpływają na funkcjonowanie firm motoryzacyjnych. Jak radzą sobie z tym prelegentki w codziennym kierowaniu swoimi firmami? Jak na to wszystko wpływają dodatkowo braki kadrowe? I czy odpowiedzią może być wdrażanie w firmach idei Przemysłu 4.0? Dyskusja zapowiada się niezwykle ciekawie

Polska Platforma Przemysłu 4.0

Będąc w temacie megatrendów, nie można nie wspomnieć także o specjalnej sesji organizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, poświęconej Przemysłowi 4.0, gdyż temat ten ściśle wiąże się z tematami poruszanymi podczas sesji Kobiet, choćby tymi dotyczącymi cyfryzacji lub braków wykwalifikowanych kadr. Głównym celem sesji jest m.in. przedstawienie inicjatyw na rzecz rozwoju Przemysłu 4.0 koordynowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.Jakie umiejętności i kwalifikacje pracowników powinny być obecnie rozwijane? W oparciu o jakie modele kształcenia należy uczyć? Jakie są potrzebne zmiany w świetle Przemysłu 4.0? Czy inicjatywa niesie ze sobą zagrożenia dla motoryzacji i miejsc pracy? Tego typu pytania postawimy panelistom i ekspertom Ministerstwa. Wstęp na sesję Ministerstwa jest bezpłatny. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://moto-konferencja.pl/.

Źródło: SDCM

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również