Milion euro od Brembo na walkę z koronawirusem

Brembo fabryka © Brembo

Udostępnij:

Brembo wspiera badania mające na celu przeciwdziałanie Covid-19. Włoska firma zdecydowała się przekazać 1 mln Euro na rzecz trzech instytucji z okolic Bergamo, Szpitala Papieskiego Jana XXIII, Fundacji Badawczej Szpitala Bergamo (FROM) oraz Instytutu Mario Negri, które w regionie najbardziej dotkniętym pandemią prowadzą badania kliniczne i farmakologiczne.

Szpital Papieski Jana XXIII, Fundacja FROM i Instytut Mario Negri pracują wspólnie nad trzema kierunkami badań w oparciu o wyniki dostępnych badań klinicznych. Ich wysiłki mogłyby doprowadzić w krótkim czasie do znalezienia sposobu na skuteczną walkę z wirusem, znacznie zmniejszając liczbę pacjentów leczących się w szpitalach.Po pierwszej darowiźnie, której celem było również wsparcie oddziałów leczenia w szpitalu w Bergamo, postanowiliśmy skoncentrować nasze wysiłki na badaniach mających na celu znalezienie terapii farmakologicznej zwalczającej Covid-19 – powiedział Alberto Bombassei, prezes Brembo. – Badania naukowe są podstawą naszej działalności gospodarczej, dlatego wierzymy, że w ten sposób pomożemy w znalezieniu skutecznego rozwiązania tej trudnej sytuacji.

– W tym momencie zasadnicze znaczenie ma zrozumienie mechanizmów działania wirusa w organizmie – wyjaśnia prof. Giuseppe Remuzzi, dyrektor Instytutu Badań Farmakologicznych Mario Negri. – Jesteśmy przekonani, że również dzięki hojności Brembo, nasze wysiłki doprowadzą w stosunkowo krótkim czasie do zidentyfikowania przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa, ograniczając tym samym liczbę zakażonych osób wymagających intensywnej terapii.


TOP w kategorii
Darowizna Brembo ma być przykładem wspierania badań naukowych również dla innych firm, które wspólnymi siłami powinny pomóc znaleźć jak najszybsze wyjście z obecnej sytuacji.

Źródło: Brembo

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również