Milion euro od Brembo na walkę z koronawirusem

Brembo fabryka © Brembo

Udostępnij:

Brembo wspiera badania mające na celu przeciwdziałanie Covid-19. Włoska firma zdecydowała się przekazać 1 mln Euro na rzecz trzech instytucji z okolic Bergamo, Szpitala Papieskiego Jana XXIII, Fundacji Badawczej Szpitala Bergamo (FROM) oraz Instytutu Mario Negri, które w regionie najbardziej dotkniętym pandemią prowadzą badania kliniczne i farmakologiczne.

Szpital Papieski Jana XXIII, Fundacja FROM i Instytut Mario Negri pracują wspólnie nad trzema kierunkami badań w oparciu o wyniki dostępnych badań klinicznych. Ich wysiłki mogłyby doprowadzić w krótkim czasie do znalezienia sposobu na skuteczną walkę z wirusem, znacznie zmniejszając liczbę pacjentów leczących się w szpitalach.Po pierwszej darowiźnie, której celem było również wsparcie oddziałów leczenia w szpitalu w Bergamo, postanowiliśmy skoncentrować nasze wysiłki na badaniach mających na celu znalezienie terapii farmakologicznej zwalczającej Covid-19 – powiedział Alberto Bombassei, prezes Brembo. – Badania naukowe są podstawą naszej działalności gospodarczej, dlatego wierzymy, że w ten sposób pomożemy w znalezieniu skutecznego rozwiązania tej trudnej sytuacji.

– W tym momencie zasadnicze znaczenie ma zrozumienie mechanizmów działania wirusa w organizmie – wyjaśnia prof. Giuseppe Remuzzi, dyrektor Instytutu Badań Farmakologicznych Mario Negri. – Jesteśmy przekonani, że również dzięki hojności Brembo, nasze wysiłki doprowadzą w stosunkowo krótkim czasie do zidentyfikowania przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa, ograniczając tym samym liczbę zakażonych osób wymagających intensywnej terapii.

Darowizna Brembo ma być przykładem wspierania badań naukowych również dla innych firm, które wspólnymi siłami powinny pomóc znaleźć jak najszybsze wyjście z obecnej sytuacji.Źródło: Brembo

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również