Modułowy zestaw TEXA RCCS – z myślą o warsztatach blacharskich

© TEXA

Udostępnij:

Rozpoczęła się nowa kampania reklamowa TEXA poświęcona zaletom oferowanym przez oprzyrządowanie TEXA do kalibracji kamer i radarów.

Systemy wspomagania kierowcy ADAS stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w pojazdach użytkowych. Z tego powodu fundamentalnym znaczeniem dla warsztatów blacharskich, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku jest posiadanie wielomarkowego modułowego systemu, takiego jak TEXA RCCS, zdolnego do szybkiego i skutecznego wykonywania kalibracji kamer i radarów w uszkodzonych pojazdach.Mając na uwadze właśnie potrzeby tego typu warsztatów, w ciągu ostatnich miesięcy TEXA znacząco poszerzyła swoją ofertę.

Możliwość bezpośredniego wykonania napraw pozwala warsztatom blacharskim uniknąć kosztów i ryzyka związanego z koniecznością korzystania z usług zewnętrznych firm, a klientom gwarantuje bezpieczeństwo i krótszy czas napraw. Modułowy zestaw RCCS firmy TEXA umożliwia poprawną kalibrację kamer i radarów w różnych przypadkach, np.:

  • kalibracja radaru i kamery przedniej.
  • kalibracja kamer 360° z zastosowaniem mat,
  • kalibracja systemu monitorowania martwego pola za pomocą symulatora Dopplera,
  • kalibracja kamery tylnej i systemu monitorowania martwego pola z zastosowaniem stożka i szablonu kątowego,
  • kalibracja radarów/kamer za pomocą szablonów pozycjonowania.

Wielofunkcyjny system TEXA RCCS to inwestycja, która szybko się zwraca i która pozwala warsztatowi być na bieżąco z technologią motoryzacyjną, dając możliwość pracy ze wszystkimi pojazdami najnowszej generacji.

RCCS składa się z solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości i w obrotowe koła umożliwiające łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch praktycznych uchwytów na koła z innowacyjnym systemem natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz ze wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykłą łatwością, maksymalną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Zestaw RCCS jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów blacharskich, ponieważ jest modułowy i wszechstronny – umożliwia wykonywanie każdego typu kalibracji dzięki dostępności całej serii dodatkowych elementów, takich jak:

  • maty z podziałką,
  • symulator efektu Dopplera,
  • stożki i szablon kątowy,
  • szablony do pozycjonowania,
  • urządzenie night vision.

Idealne połączenie z oprogramowaniem IDC5

Zestawy kalibracyjne TEXA należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.

Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje zawarte w kartach pomocy prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji, gwarantując poprawność ustawienia wysokości panelu, odległości od pojazdu i pozycji zestawu względem pojazdu.

Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi.Specjalistyczne szkolenia ADAS z TEXAEDU

Aby poznać każdy sekret systemów ADAS, TEXAEDU opracowało specjalistyczne szkolenie D9C, które pozwala poznać specyfikację techniczną i sposoby działania systemów wspomagających kierowcę, a także położenie i funkcjonalność zastosowanych technologii: RADARÓW, LIDARÓW, kamer, kamer na podczerwień, czujników ultradźwiękowych
i innych.

Źródło: TEXA

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również