Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla MB Pneumatyka

MB Pneumatyka © MB Pneumatyka

Udostępnij:

MB Pneumatyka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Kapituła konkursu nagrodziła lubuską spółkę z branży Automotive w kategorii „Firma Rodzinna” za ekspansję zagraniczną, innowacyjne produkty, sukcesję, sposób zarządzania i kulturę organizacji.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku, w tym roku już po raz 16. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. Podczas Gali na Kongresie 590 w Rzeszowie Andrzej Duda, Prezydent RP, podkreślał, że wybór laureatów był bardzo trudny. Wskazywał, że wyłaniając zwycięzców Nagrody Gospodarczej razem z kapitułą kierował się m. in tym, jaka jest średnia wynagrodzeń w danej firmie.MB Pneumatyka swoje pierwsze złącza dla producentów układów hamulcowych opatentowała jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Od początku istnienia stawiała na własne rozwiązania. Dziś produkty z Sulechowa w Lubuskiem znajdują się w większości pojazdów powyżej 3,5 t. pracujących na całym świecie. MB Pneumatyka dostarcza swoje rozwiązania takim firmom jak Wabco, Haldex, czy Knorr Bremse. Ponad 80 proc. produkcji sprzedawana jest za granicę. Dla MB Pneumatyka pracuje już prawie 100 osób. W ciągu ostatnich trzech lat przychody MB Pneumatyka wzrosły aż o 160 proc.

- To dla nas wielka i przyjemna niespodzianka. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, bo w naszej kategorii rywalizowaliśmy z renomowanymi firmami: LUG SA i Lubaz Poliuretany. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP potwierdza, że znaleźliśmy się w elicie polskich firm. Nasze przedsiębiorstwo jest w rękach rodziny Bieniaszewskich już od ponad 30 lat. Gratuluję wszystkim nominowanym - mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy, która przejęła rodzinny biznes od ojca, Andrzeja Bieniaszewskiego.

Źródło: MB Pneumatyka

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również