AutoExpert
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze auta rodzinne

Preview
AAA Auto
3.6.2015
Reklama
Reklama

Co piąty mieszkaniec Europy Centralnej korzystający z usług Grupy AAA Auto decyduje się przed sezonem letnim na zakup używanego auta rodzinnego typu kombi, SUV lub MPV. Dane statystyczne z okresu od marca do maja tego roku odzwierciedlają zapotrzebowania klientów, zainteresowanych pojemnymi samochodami rodzinnymi, które najlepiej sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów. Najpopularniejsze auto typu kombi wśród Polaków to VW Passat.

Większość transakcji realizowanych w AAA Auto u progu sezonu wakacyjnego dotyczy samochodów typu MPV w wersji hatchback. Ważnym czynnikiem wyboru jest bowiem funkcjonalność auta w kontekście rodzinnym. Statystyczny kupujący wyjeżdża z autocentrum AAA Auto jako właściciel samochodu klimatyzowanego, w którym komfortowo może podróżować czterech, a nawet pięciu pasażerów, z pojemnym bagażnikiem. Na taki samochód jest gotów wydać 25-50 tys. zł. Zainteresowani kategorią samochodów SUV, często z napędem na obie osie, są przygotowani na wydatek w granicach 40 tys. zł.

„Duże samochody używane typu MPV i SUV stają się coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców, zwłaszcza w okresie przedwakacyjnym. Funkcjonalność aut w tym segmencie cenią zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które obecnie stanowią 25% kupujących auta w tej kategorii. Co więcej, popyt na takie pojazdy jest wciąż większy niż podaż. Można więc oczekiwać, że zadbane auto uda się sprzedać z korzyścią nawet po kilku latach. W tym roku powodzeniem cieszą się Renault Scénic i Škoda Roomster” – powiedział Przemysław Vonau, Dyrektor Generalny w AAA Auto Polska.

Klienci AAA Auto kierują się w wyborze auta przede wszystkim wielkością i pojemnością, ale także ekonomicznością silnika. Te czynniki są szczególnie istotne przy długich wyjazdach wakacyjnych. Coraz większe znaczenie ma również wyposażenie samochodu, wpływające na komfort jazdy i użytkowania auta, m.in. klimatyzacja, nawigacja, chłodzone schowki, bagażnik dachowy, czy możliwość podłączenia przenośnej lodówki. Ważną kwestią podczas rodzinnych wyjazdów jest także dowolna konfiguracja foteli i oczywiście bezpieczeństwo pasażerów.

TOP 5 samochodów rodzinnych najchętniej kupowanych przez Polaków w AAA Auto:

Reklama

 

  1. Marka: Volkswagen
    Model: Passat
    Typ: Kombi
    Silnik: diesel 2.0 TDI, automat
    Rocznik: 2011
    Cena: 46.500 PLN

 

2. Marka: Ford
    Model: Mondeo
    Typ: Kombi
    Silnik: diesel 2.0 TDCi, automat
    Rocznik: 2011
    Cena: 38.250 PLN

Reklama

 

 3. Marka: Opel
    Model: Astra
    Typ: Kombi
    Silnik: benzyna 1.4 T, manual
    Rocznik: 2012
    Cena : 37.500 PLN

 

 

4. Marka: Opel
    Model: Vectra
    Typ: Kombi
    Silnik: diesel 1.9 CDTi, manual
    Rocznik: 2008
    Cena: 18.000 PLN

 

 5. Marka: Škoda
    Model: Octavia
    Typ: Kombi
    Silnik: benzyna 1.6 TDI, manual
    Rocznik: 2013
    Cena : 60.000 PLN

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama