Nokian Tyres z zatwierdzonymi celami redukcji emisji gazów przez SBTi

©

Udostępnij:

Firma Nokian Tyres uzyskała zatwierdzenie celów redukcji emisji gazów przez Science Based Targets initiative (SBTi). Cele dotyczące emisji gazów cieplarnianych (GHG) przez zakłady Nokian Tyres (zakresy 1 i 2*) są zgodne z wymaganiami w zakresie redukcji potrzebnej do ograniczenia ocieplenia klimatu do 1,5°C. Zgodnie z wynikami najnowszych badań taki poziom jest niezbędny, by uniknąć najpoważniejszych konsekwencji zmian klimatycznych.

Firma Nokian Tyres zobowiązuje się do zmniejszenia emisji GHG do roku 2030 w następujących kategoriach:

  • redukcja emisji GHG z zakresu 1 i 2 o 40% na tonę opon względem roku odniesienia 2015;
  • redukcja emisji GHG z zakresu 3 z zakupionych towarów i usług o 25% na tonę opon względem roku odniesienia 2018;
  • redukcja emisji GHG z zakresu 3 o 25% z dostaw i dystrybucji na tonę opon względem roku odniesienia 2018;redukcja emisji GHG z zakresu 3 z eksploatacji sprzedanych produktów o 25% na tonę opon względem roku odniesienia 2018.W raporcie z oceny celów SBTi cele Nokian Tyres uznano za ambitne.

W południowej Finlandii już zaobserwowaliśmy praktycznie bezśnieżną zimę i chcemy wnieść swój wkład w zachowanie zim dla przyszłych pokoleń. W ciągu ostatnich sześciu lat już zredukowaliśmy emisje gazów cieplarnianych o 44% i nie ustajemy w staraniach by ograniczyć je jeszcze bardziej – powiedziała Hille Korhonen, prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres.

Science Based Targets initiative to wspólne przedsięwzięcie CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) oraz World Wide Fund for Nature (WWF). SBTi formułuje i promuje najlepsze praktyki wyznaczania celów ekologicznych w oparciu o wiedzę naukową i niezależnie ocenia cele firm.

* Zakres 1 = emisje bezpośrednie, zakres 2 = emisje pośrednie z zakupionej energii.

Źródło: Nokian Tyres

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również