Nowa aprobata dla Ravenol

RAVENOL EFS SAE 0W-20 © RAVENOL

Udostępnij:

RAVENOL EFS SAE 0W-20 z nową aprobatą OEM BMW Longlife-17 FE+.

RAVENOL EFS EcoFullSynth. SAE 0W-20 20 to w pełni syntetyczny olej silnikowy na bazie PAO ze specjalną technologią USVO® i sprawdzoną technologią CleanSynto®, do silników samochodów osobowych (benzynowych i wysokoprężnych) z turbosprężarką lub bez niej oraz bezpośrednim wtryskiem lub bez niego. Technologia USVO® gwarantuje brak strat lepkości w całym okresie między wymianami oleju, wyróżnia się też doskonałą stabilnością oksydacyjną. Tworzy bezpieczny film smarny nawet przy bardzo wysokich temperaturach pracy. Jednocześnie w niskich temperaturach umożliwia szybsze rozprowadzenie oleju, a więc wcześniejsze smarowanie silnika. Chroni również przed korozją i utratą oleju pod wpływem utleniania i koksowania.Specyfikacja BMW Longlife-17 FE+ jest zalecana dla najnowszych silników benzynowych i lekkich silników wysokoprężnych produkowanych przez BMW, także z filtrami cząstek stałych.

Oleje spełniające BMW Longlife-17 FE+ nadają się do silników serii Bx8 (wszystkich modułowych benzynowych) i benzynowych serii N20, od roku modelowego 2014, niezależnie od rynku sprzedaży. Olej o tej normie nie został dopuszczony dla silników produkowanych przez BMW M.

Do najważniejszych właściwości omawianych produktów RAVENOL należą: ochrona i utrzymanie czystości silników turbodoładowanych w szczególnie wysokich temperaturach, stabilność właściwości oleju i niewrażliwość na utlenianie przez tlenki azotu (NOx) czy ochrona przed wystąpieniem zjawiska przedwczesnego zapłonu przy niskich prędkościach (spełnia wymagania wszystkich prób LSPI określonych przez GM, API i Daimlera).Źródło: RAVENOL

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również