Nowa BMW ALPINA B3 Touring – premiera targów IAA we Frankfurcie

BMW Alpina B3 Touring © Auto Fus

Udostępnij:

BMW podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie zaprezentowało nową MBW ALPINA B3 Touring. 

Awangardowy charakter nowego modelu odzwierciedlają wyraziste linie – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Nowe rozwiązania w konstrukcji zawieszenia i podwozia, w powiązaniu z przekonstruowanym silnikiem i skrzynią biegów, przenoszą właściwości jezdne nowej Alpiny na nowy poziom.Najnowszej generacji silnik – rzędowa "szóstka" o pojemności 3 litrów z przekonstruowanym, podwójnym turbodoładowaniem i sportowym systemem chłodzenia – to niesamowita moc i osiągi. Maksymalny moment obrotowy 700 Nm jest dostępny już od 3 tys. obrotów, napędzając B3 Touring budzącą szacunek mocą 462 koni mechanicznych.

Opierając się na inteligentnym napędzie na cztery koła BMW xDrive, system w czasie rzeczywistym przenosi napęd pomiędzy osiami. Optymalną przyczepność, pozwalającą na dynamiczne pokonywanie zakrętów, zapewnia elektronicznie sterowana szpera (mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu). 8-biegowa, sportowa skrzynia automatyczna, opracowana została we współpracy z firmą ZF. Zapewnia ona szybką zmianę biegów, bez problemów radząc sobie z potężną mocą silnika.

Prędkość maksymalna nowej BMW ALPINA B3 Touring wynosi ponad 300 km/godz., czyniąc go jednym z najszybszych aut w segmencie.

Klienci mogą wybierać pomiędzy nowymi, 19-calowymi obręczami ALPINA DYNAMIC ze szprychami ułożonymi w układzie 5x4 albo opcjonalnie z kutymi 20-calowymi felgami ALPINA CLASSIC o tradycyjnym, minimalistycznym układzie równo rozłożonych dwudziestu szprych. Do sprzedaży wraca też klasyczny, zamykany dekielek obręczy.Układ wydechowy, wyposażony w filtry cząstek stałych, powstał w zgodzie z filozofią firmy ALPINA, której głównym założeniem jest synergia osiągów, zużycia paliwa i emisji spalin. Według nowych, bardziej realistycznych testów WLTP, zużycie paliwa wynosi 11,1 l/100 km, a emisja CO2 to 252 g/km.

Nową BWM ALPINA B3 Touring można zamawiać od początku 2020 roku, a dostawy rozpoczną się najwcześniej w połowie 2020 roku. Ten model jest dostępny wyłącznie z napędem na cztery koła.

Źródło: Auto Fus

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również