Nowa generacja filtrów UFI Filters ARGENTIUM

ufi filters argentium © UFI Filters

Udostępnij:

Przed targami Autopromotec 2019 w Bolonii pisaliśmy o tym, że UFI Filters planuje zaprezentować nową generację filtrów kabinowych. Targi dobiegły końca, a producent zaprezentował na nich nowe medium o nazwie UFI Filters ARGENTIUM. 

Nowe filtry od UFI Filters są stworzone z syntetycznych włókien polimerowych, zawierających kombinację składników o zwiększonym współczynniku antybakteryjnym. Nazwa filtru pochodzi od nazwy srebra, zawierającego german, które znajduje się we włókninie filtru i ma silne działanie antybakteryjne, neutralizujące drobnoustroje, grzyby i pleśń. Według producenta zastosowane materiały w filtrze kabinowym ARGENTIUM zmniejszają zanieczyszczenie powietrza w samochodzie o 99%.Testy przeprowadzone w UFI Innovation Center (Centrum badań i rozwoju UFI Filters) pokazały, że nowy materiał przez cały okres eksploatacji zachowuje jednakowe właściwości antybakteryjne. Dzięki strukturze włókien UFI Filters ARGENTIUM zdolność usuwania gromadzących się drobnoustrojów jest znacznie dłuższa. Tymczasem w rozwiązaniach dostępnych na rynku właściwości te zmniejszają się wraz z kolejnymi cyklami użytkowania.

Nowe medium UFI Filters ARGENTIUM w filtrze kabinowym poprawia jakość powietrza, a także warunków jazdy, dzięki kombinacji z węglem aktywnym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium, certyfikowane wg normy ISO 11155-1, to połączenie gwarantuje skuteczność filtracji przekraczającą 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrona (m.in. pyłki, kurz), a równocześnie eliminuje szkodliwe gazy, jak tlenki azotu (NOx), i nieprzyjemne zapachy.

W najbliższych miesiącach innowacyjny materiał filtrujący zastosowany w UFI Filters ARGENTIUM zostanie wdrożony do całej gamy produktów przeznaczonych do kabin samochodowych w segmencie aftermarket, zarówno do filtrów przeciwpyłkowych jak i zawierających węgiel aktywny. Stopniowo będzie on zastępował tradycyjne wkłady, od których będzie wyróżniał go charakterystyczny, niebieski kolor włókien, przy czym dotychczasowe oznaczenia produktów nie ulegną zmianie.Grupa UFI Filters zaleca wymianę filtra kabinowego raz do roku, inaczej może to prowadzić do pogorszenia jakości powietrza w samochodzie. Gromadzenie się kurzu i zanieczyszczeń szkodzi zdrowiu pasażerów oraz sprzyja występowaniu alergii, bólu gardła, kaszlu, a także zmęczeniu i osłabieniu koncentracji podczas dłuższej jazdy. Również widoczność kierowcy może być ograniczona z powodu zaparowanych szyb.

Źródło: UFI Filters

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również