Nowe generacje opon Kleber Dynaxer UHP i Dynaxer HP4

Kleber, opony letnie © Kleber

Udostępnij:

Nowe gamy opon letnich Kleber Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 to efekt dwuletnich prac konstruktorów marki Kleber. Dzięki większej przyczepności nowe opony zapewniają krótszą drogę hamowania na nawierzchni mokrej (o 4,7 m) i suchej (o 1,5 m). W porównaniu z oponą poprzedniej generacji droga hamowania na mokrej drodze nowych opon jest krótsza o 13%. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki nowej, opatentowanej  mieszance gumy bieżnika i zastosowania w nim samoblokujących się lameli, które ograniczają odkształcenia opon podczas jazdy.

W klasyfikacji z europejskich etykiet Kleber Dynaxer UHP otrzymała we wszystkich rozmiarach klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni, Kleber Dynaxer HP4 – klasę A lub B w zależności od rozmiaru. Bieżnik z dwoma ciągłymi rowkami w zewnętrznej części podkreśla asymetrię całej opony, wzmacnia przyczepność na zakrętach i efektywnie odprowadza wodę spod opony. Samoblokujące się lamele usztywniają bieżnik w obszarze kontaktu opony z podłożem i obniżają opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa.Gama otrzymała homologacje we wszystkich krajach Europy – w tym w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Tak jak wszystkie gamy opon Kleber, również nowe opony Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 są objęte Gwarancją Satysfakcji Kleber Trust.

Dostępność i rozmiary

Opona Kleber Dynaxer UHP w 2019 r. jest dostępna w 31 rozmiarach – od 17 do 19 cali – u specjalistycznych dilerów opon, w sklepach internetowych oraz w wybranych salonach samochodowych. Nowa gama letnich opon osobowych Kleber pasuje do większości najbardziej popularnych modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan czy Volkswagen.

Z kolei opona Kleber Dynaxer HP4 w 2019 r. jest dostępna w 68 rozmiarach od 15 do 17 cali. Opona w największym rozmiarze będzie mieć profil 50 lub 55. Opona pasuje do większości modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan, VW, BMW czy Audi.

Źródło: Kleber

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również