Nowe wieloiskrowe cewki zapłonowe Delphi Technologies

Cewka wieloiskrowa Delphi © Delphi Technologies

Udostępnij:

Delphi Technologies, światowy dostawca zaawansowanych układów zapłonu, wprowadza na rynek dwie nowe cewki zapłonowe OE bazujące na sprawdzonej technologii wieloiskrowej. 

Wyprodukowano już ponad 14 mln cewek, które montuje się w popularnych modelach samochodów marki Mercedes. Biorąc pod uwagę kolejną dekadę rozwoju w segmencie OE, trudno nie dostrzec rosnących możliwości dla dystrybutorów i warsztatów.Technologia z potencjałem

Udostępniając tę technologię na niezależnym rynku aftermarket, umożliwiamy warsztatom oferowanie konkurencyjnych napraw układu zapłonu o gwarantowanej jakości. Oprócz natychmiastowej okazji do rozszerzenia oferty, warsztaty mogą liczyć na rosnącą flotę samochodów o dużej wartości, które będą wymagały napraw w podobnym segmencie cenowym przez cały okres użytkowania – komentuje Jean-Francois Bouveyron, Wiceprezes ds. rynku części zamiennych, EMEA.

Cewki zapłonowe OE Delphi Technologies montuje się w ponad 150 modelach samochodów marki Mercedes z uwzględnieniem A220, C180, C200, E200, GLA200 oraz Vito. Ostatnio wprowadzone pozycje do serii przeznaczonej dla układu zapłonu poszerzają ją do ponad 500 numerów części, obejmując prawie 9 tys. zastosowań (marka/model/silnik) i park 114 mln pojazdów, co oznacza ogromną kompleksowość na tle branży.Oszczędność paliwa i mniejsza emisja spalin

W technologii wieloiskrowego zapłonu Delphi Technologies początkowej iskrze towarzyszy kilka kolejnych, które zapalają mieszankę paliwowo-powietrzną w trudnych warunkach pracy, jak wysoki poziom recyrkulacji spalin i ubogie mieszanki paliwowe. Bardzo szybko występujące po sobie iskry zapewniają pożądaną synchronizację zapłonu. W silnikach GDi przekłada się to na optymalne spalanie, znaczne oszczędności paliwa — nawet 20% — i zmniejszoną emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konkurencyjnymi czasowo sterowanymi układami zapłonu wieloiskrowego.

Źródło: Delphi Technologies

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również