Nowy wideorejestrator od polskiego producenta - Prido i5

prido i5 © prido

Udostępnij:

Firma Prido ogłosiła wprowadzenie na rynek wideorejestratora Prido i5. To nowe urządzenie z portfolio polskiego producenta kamer samochodowych cechuje się wysoką jakością podzespołów i solidnym wykonaniem, co sprawia, że sprzęt przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Podstawowym elementem urządzenia, będącym jednocześnie jedną z jego głównych zalet, jest sensor optyczny Sony Exmor IMX323. Matryca wykonana w technologii BSI (tylne-podświetlenie) zwiększa ilość pochłanianego przez układ światła. To z kolei sprawi, że matryca nagra wideo wysokiej jakości niezależnie od pory dnia – zarówno kiedy świeci jasne słońce, jak i w pochmurną noc. Rejestrowany w słabych warunkach oświetleniowych materiał zawiera więcej szczegółów, co może się przydać szczególnie w przypadku nocnych kolizji drogowych.Innym wartościowym elementem związanym z oświetleniem jest funkcja WDR. Dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów pozwala ona zoptymalizować poziom naświetlenia obrazu. Prido i5 automatycznie wykrywa więc, kiedy podczas nagrywania światło jest zbyt jasne lub zbyt ciemne i optymalizuje jego poziom, by otrzymać jak najbardziej szczegółowy obraz. Jest to istotne kiedy potrzebujemy np. zarejestrować numer rejestracyjny drugiego pojazdu.

Wytrzymały i wyczulony na ruch

Wzorem najlepszych wideorejestratorów na rynku, sercem nowego urządzenia marki Prido jest procesor Novatek NT96658. Zapewnia on dużą wytrzymałość, stabilność i wydajność pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku tego typu urządzenia, działającego przy długich trasach z krótkimi przerwami nawet kilkanaście godzin, a także pozostawionego w gotowości w trybie parkingowym. Urządzenie działa szybko i bez problemu, zarówno na etapie konfiguracji, jak i samego nagrywania wideo.

© prido

Wbudowany w kamerę Prido i5 zaawansowany czujnik przeciążeń wykryje uderzenie i gwałtowne hamowanie, a nagrywany w trakcie film zostanie automatycznie zabezpieczony i niemożliwe będzie jego nadpisanie. Dodatkowo, nawet jeśli urządzenie nie nagrywa, a dojdzie do przeciążenia, materiał zostanie zarejestrowany. Działa to także w trybie parkingowym, więc nawet gdy sprawca uszkodzenia ucieknie, posiadacz Prido i5 będzie miał nagrany dowód jego winy.Szkło znaczy jakość

Kolejnym komponentem mającym znaczny wpływ na wysoką jakość nagrania jest 6-cio warstwowa soczewka wykonana z krystalicznego szkła, które jest zdecydowanie bardziej wartościowym surowcem niż tworzywa sztuczne, takie jak np. plastik. Szkło w soczewce jest odporne na zarysowania i gwarantuje dobrze naświetlone oraz przejrzyste materiały wideo.

Obiektyw kamery Prido posiada 150-stopniowy kąt widzenia obrazu. Umożliwia to wyłapanie odległych elementów, których pole widzenia człowieka nie jest w stanie uchwycić, jak np. wybiegającego nagle na ulicę pieszego bądź też wyjeżdżający z drogi podporządkowanej pojazd.

Wartościową funkcją jest też inteligentna ochrona plików. Jednym przyciskiem – SOS – możemy zapisać aktualnie nagrywany materiał bez możliwości jego nadpisania. Karta microSD jest pojemna (64GB) i gwarantuje stabilność pracy urządzenia, aczkolwiek w przypadku jej zapełnienia dobrze sprawdza się tryb nagrywania w pętli. Nasze aktualnie rejestrowane nagranie jest więc zapisywane na karcie w miejscu najstarszych zapisanych plików.

Wyraźne filmy nawet na dużym ekranie

Prido i5 posiada 2-calowy wyświetlacz. Z jednej strony są to odpowiednie proporcje do łatwego nawigowania po funkcjach i ustawieniach urządzenia, a z drugiej wyświetlacz jest na tyle mały, że nie rozprasza kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

© prido

W zestawie z kamerą znajduje się ładowarka z dwoma gniazdami USB. Po włożeniu jej do gniazda zapalniczki możemy ładować nie tylko wideorejestrator, ale także telefon bądź inne urządzenie. Ładowarka pracuje w zakresie 12/24V, zatem jest odpowiednia zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Naszym celem jest niezmiennie dostarczanie wysokiej jakości urządzeń dla klientów. Ta myśl przyświecała nam, kiedy tworzyliśmy nowy model rejestratora jazdy, z kluczowymi komponentami jak matryca czy procesor, najwyższej jakości. Nowy wideorejestrator w naszej ofercie gwarantuje jego użytkownikom spokój, nie tylko w trakcie jazdy, ale też kiedy kierowcy nie ma w pobliżu pojazdu – mówi Szymon Polaczkiewicz, Członek Zarządu firmy Prido.

Nowy model Prido i5 jest już dostępny w sklepach Komputronik oraz MMG w cenie 319 zł.

 Źródło: Prido

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również