Nowy zakład Elektroniki i Elektryfikacji Delphi Technologies w Błoniu

© Delphi Technologies

Udostępnij:

Delphi Technologies, światowy dostawca technologii napędowych, oficjalnie otworzył nowy zakład Elektroniki i Elektryfikacji w Błoniu. Inwestycja w Polsce jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na technologie w zakresie elektryfikacji. Zakład na początku będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące dla różnych producentów pojazdów, zlokalizowanych głównie w Europie.

Poprzez wytwarzanie wiodących komponentów elektronicznych, spółka zwiększa potencjał zrealizowania inicjatywy UE odnośnie redukcji emisji CO2. Obejmuje to zwiększenie liczby technicznych miejsc pracy w regionie, które są związane z przyszłością systemów napędowych. Zakład umożliwi stworzenie miejsc pracy dla ponad 1000 pracowników celem wspierania wzrostu na europejskim rynku elektryfikacji w najbliższych latach.© Delphi Technologies

– Zgodnie z naszymi wcześniej ogłoszonymi planami, osiągnęliśmy ważny kamień milowy – powiedział Rick Dauch, dyrektor generalny Delphi Technologies. – Biorąc pod uwagę naszą wizję i ambicję bycia pionierem w technologiach napędowych, ten nowy zakład będzie wspierał długofalowy wzrost i umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów na ich drodze do stworzenia pojazdów w pełni zelektryfikowanych.

© Delphi TechnologiesZ uwagi na ponad 20-letnią obecność w Polsce, zakład Elektroniki i Elektryfikacji Delphi Technologies w Błoniu obejmuje łączny obszar ponad 34 600 metrów kwadratowych, z których 17 600 metrów kwadratowych stanowi obiekt produkcyjny. Obecnie firma posiada pięć zakładów produkujących komponenty elektroniki i elektryfikacji na całym świecie zlokalizowanych w USA, Meksyku, Chinach, Singapurze, a teraz także w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa Delphi Technologies

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również