Nowy zestaw naprawczy do łożysk kół MEYLE-ORIGINAL ułatwia codzienną pracę warsztatów

© MEYLE

Udostępnij:

Nowy zestaw All-In-One hamburskiego producenta MEYLE jest kolejnym inteligentnym rozwiązaniem naprawczym, dzięki któremu warsztaty mogą oszczędzić cenny czas: w zestawie naprawczym do łożysk kół MEYLE-ORIGINAL łożysko koła i piasta koła są już wstępnie zamontowane – tym samym niepotrzebne jest czasochłonne wyciskanie i wciskanie piasta koła przed montażem. Rozwiązanie pokrywa potrzeby światowego parku samochodowego liczącego ponad trzy miliony pojazdów, wśród których znajdują się modele Audi, Ford, Mercedes-Benz i VW.

W warsztacie obowiązuje główna zasada: czas to pieniądz. Wiedzą to także inżynierowie w firmie MEYLE, którzy rozwijają i projektują rozwiązania naprawcze pozwalające skrócić czas i obniżyć koszty. Nowy wstępnie zamontowany zestaw naprawczy do łożysk kół MEYLE-ORIGINAL dostarcza pracownikom warsztatów wszystkie ważne części w kompletnym zestawie, w którym nawet łożysko koła i piasta koła są już wciśnięte i gotowe do montażu. Oba komponenty są już połączone, aby umożliwić jak najszybszy montaż – dzięki temu nie trzeba pokonywać drogi do prasy.Ponieważ: podczas wyciskania piasta koła łożyska koła części łożyska mogą pozostać na piaście lub uszkodzić piastę. Dodatkowo podczas ponownego wciskania może dojść do uszkodzenia delikatnych czujników ABS (jeśli występują). Zastosowanie wstępnie wciśniętego kołnierza i piasty firmy MEYLE umożliwia dodatkowo dokładne dopasowanie wszystkich tolerancji, takich jak ruch obrotowy czy bicie boczne, ponieważ komponenty są do siebie optymalnie dobrane. Zestaw firmy MEYLE ma dodatkowe zalety również podczas składania zamówienia i składowania: nie trzeba szukać pasujących komponentów, natomiast montaż można wykonać w trakcie jednej operacji roboczej. Dzięki temu znacznie skraca się czas naprawy w warsztacie: podczas montażu można zaoszczędzić nawet jedną czwartą czasu (w porównaniu do wyciskania i wciskania oraz montażu poszczególnych elementów).

Zestaw naprawczy do łożysk kół MEYLE-ORIGINAL został zaprezentowany na targach Automechanika 2018 i jest już dostępny pod numerem części MEYLE 014 753 0003, 100 653 0033, 100 653 0034 i 100 653 0035. Planowane jest rozszerzenie oferty o kolejne referencje.

Źródło: Informacja prasowa Meyle

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również