OSRAM na targach ProfiAuto Show 2019

© OSRAM

Udostępnij:

Firma OSRAM na ProfiAuto Show 2019 pokaże dużo nowości oraz ciekawych produktów. Tegoroczna, 16. edycja, jednych z największych targów motoryzacyjnych w Polsce odbędzie się w dniach 8–9 czerwca w Centrum Kongresowym w Katowicach.Światła OSRAM LEDriving do Forda Focusa i VW Golfa

Reflektory OSRAM LEDriving to wyjątkowe produkty przeznaczone dla właścicieli popularnych modeli samochodów kompaktowych: Volkswagena Golfa VII (modele 08/2012-2017) i Forda Focusa 3. Właściciele tych aut mogą wymienić fabryczne przednie lampy na dedykowane modele OSRAM. W przypadku VW Golfa wszystkie funkcje oświetlenia: świateł mijania, drogowych dziennych, pozycyjnych i kierunkowskazów, wykorzystują najnowocześniejszą technologię LED. Reflektory OSRAM LEDriving XENARC do Forda Focusa stanowią połączenie świateł do jazdy dziennej, pozycyjnych i kierunkowskazów w technologii LED oraz lamp ksenonowych, które pełnią funkcję świateł mijania i drogowych. Wymiana fabrycznych lamp na modele OSRAM jest bardzo łatwa (plug&play), nie wymaga modyfikacji instalacji elektrycznej, a kierowca oprócz atrakcyjnego wyglądu zyskuje znacznie więcej światła (nawet do 70% w przypadku Forda i 200% w VW w porównaniu z reflektorami halogenowymi) o zdecydowanie bielszej barwie (od 40% do 100%), co znacząco poprawia bezpieczeństwo jazdy po zmroku.Lampy LED zamiast żarówek

Właścicieli aut z reflektorami halogenowymi z pewnością zainteresuje seria lamp retrofit OSRAM LEDriving HL, którymi można zastąpić tradycyjne żarówki H4, H7, HB4 i H11. Dzięki najnowszej technologii LED i kompaktowej konstrukcji lampy pasują do bardzo wielu modeli samochodów. Produkty są dostosowane do pracy z napięciem 12 i 24 V, objęte 5-letnią gwarancją OSRAM i mają trwałość do 5000 h. Po ich założeniu kierowcy zyskują światło o wyjątkowej jasności i chłodnej białej barwie (do 6000 K). Należy pamiętać, że produkty nie mają homologacji ECE i w związku z tym nie wolno ich stosować w pojazdach poruszających się po drogach publicznych.

Nowe światła robocze i drogowe LEDriving

Na swoim stoisku OSRAM zaprezentuje nowe portfolio lamp drogowych i roboczych LED. Nowe modele zostały wyposażone w reflektory wykonane w technologii Free-Form redukującej niebezpieczne zjawisko olśnienia, które może wywołać chwilowy lub długotrwały dyskomfort i zaburzenia widzenia. Diody zostały ukryte przed wzrokiem w dolnej części oprawy, a światło jest odbijane przez specjalnie zaprojektowany reflektor. W ofercie OSRAM LEDriving znalazły się modele przeznaczone do użytkowania na drogach publicznych i poza nimi. Te pierwsze pełnią funkcję dodatkowych świateł drogowych oraz lamp pozycyjnych. Lampy robocze LEDriving służą do oświetlania przestrzeni wokół pojazdów drogowych, budowlanych i rolniczych w czasie pracy oraz do jazdy off-road.

Przedpremierowy pokaz lamp OSRAM LEDinspect

Na stoisku firmy OSRAM odbędzie się również przedpremierowy pokaz nowych lamp warsztatowych LEDinspect. Profesjonalne lampy OSRAM są wytrzymałe, niezawodne i przystosowane do specyfiki pracy w serwisach. Szeroki wybór modeli pozwala wybrać odpowiedni do każdego zastosowania warsztatowego. Dzięki szczelnym i odpornym na uszkodzenie obudowom lampy OSRAM LEDinspect są zabezpieczone przed pyłem, wodą i wstrząsami.

Kierunkowskazy w lusterkach OSRAM DMI

Na targach będzie można zobaczyć jeszcze jeden produkt marki OSRAM przed premierą – diodowe zamienniki kierunkowskazów montowanych w bocznych lusterkach o nazwie Dynamic Mirror Indicator. Źródłem światła są LED-y, które powodują, że kierunkowskazy świecą nawet do 200% jaśniej i zapewniają dużo wyższy kontrast. Dynamiczny sposób prezentacji światła sprawia, że są znacznie łatwiejsze do zauważenia przez kierowców jadących z przeciwka. Ma to niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku manewru skrętu w lewo.

Nowoczesne żarówki halogenowe i ksenonowe

OSRAM pokaże także nowoczesne źródła światła wykonane w technologii halogenowej i ksenonowej. Żarówki halogenowe OSRAM Ultra Life (H1, H4, H7, H11) zapewniają nawet czterokrotnie dłuższe okresy między wymianami oraz światło wysokiej jakości. Modele z serii Cool Blue mają zimną, niebieskawą barwę światła, przypominającą lampy ksenonowe, a najbardziej wydajna seria Night Breaker – do 150% jaśniejsze, białe światło. Światła ksenonowe OSRAM XENARC również są podzielone na trzy kategorie: Ultra Life (nawet czterokrotnie dłuższa trwałość), Cool Blue (białoniebieskie światło) i Night Breaker Laser (najjaśniejsze lampy ksenonowe dające do 200% jaśniejsze światło).

Prezentacja oferty marki Neolux

Na stoisku będzie też prezentowana należąca do OSRAM marka Neolux, która oferuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach: LEDowych retrofitów, lamp ksenonowych i tradycyjnych żarówek halogenowych. Wśród tych ostatnich warto zwrócić uwagę szczególnie na modele Extra Light (do 130% więcej światła), Extra Lifetime (o wydłużonej trwałości) oraz na żarówki do jazdy off-road (bez homologacji ECE). Należą do niej Neolux Weather Light o żółtej, ciepłej barwie światła, idealnej na złe warunki pogodowe oraz świecące zimnym, jasnym światłem Neolux Blue Power Light.

Stoisko firmy OSRAM na targach ProfiAuto Show 2019 ma numer 34.

Źródło: OSRAM

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również