Oświetlenie M-Tech oparte o diody Osram

mtech linia produktów led © M-Tech

Udostępnij:

Kiedy na przestrzeni 2003 i 2004 roku, pierwsze reftrofity LED, wtedy jeszcze często określane mianem „żarówek diodowych”, podbijały serca fanów tuningu samochodowego, mało kto przypuszczał, że w ciągu zaledwie kilkunastu lat, przeistoczą się wręcz w jedno z podstawowych źródeł światła w motoryzacji. Diody, które pierwotnie były stosowane do kolorowego oświetlenia tablicy rejestracyjnej, we wnętrzu pojazdu oraz jako wówczas bardzo modne – niebieskie postojówki. Szybki wzrost popularności nowej technologii dał początek ewolucji, która trwa do dziś. Gdy pierwsze modele retrofitów wyposażonych w diody SMD okazały się nie tylko krzykiem mody, ale przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniem, rynek zaczął obfitować w wiele konkurencyjnych produktów, które zaczęły ze sobą konkurować jakością. 

Firma M-Tech, jeden z prekursorów dystrybucji oświetlenia samochodowego LED, a dzisiaj firma należąca do grona liderów branży, zawsze dokładał nadzwyczajnych starań, aby produkty tej marki charakteryzowały się ponadprzeciętnym poziomem jakości, przy zachowaniu korzystnego poziomu cen. Rozwój firmy umożliwił wprowadzanie własnych technologii opartych o sprawdzone, wydajne rozwiązania marki Osram. Sygnet informujący o tym, że dany produkt jest wyposażony w źródła światła wspomnianego producenta widać na stale zwiększającej się liczbie pozycji w ofercie. Dzięki stosowaniu diod marki Osram, poziom jakości oraz żywotności produktów wyraźnie wzrósł. To wszystko za sprawą tego, że diody niemieckiego producenta są niezwykle wydajne, jeżeli chodzi o ilość emitowanych lumenów z każdego wata pobieranej mocy, co z kolei znacząco wpływa na zachowanie temperatury pracującej diody LED na bezpiecznym dla całego układu poziomie. Jasne, prawdziwie białe światło również jest cechą typową dla produktów z wyraźnym oznaczeniem Osram LEDs Included na opakowaniu. 

© M-Tech

 

Konstrukcja każdej żarówki została przemyślana od podstaw. Zainstalowane stabilizatory napięcia z tolerancją aż do 16V zapobiegają usterkom wywołanym przepięciami w instalacji. Systemy oporników, popularnie zwane Canbusem, montowane w wybranych produktach, emulują prawie wszystkie systemy diagnostyczne w większości modeli samochodów i zapobiegają wyświetlaniu się błędu spalonej żarówki. Wysokiej jakości markowe diody, o bardzo niskiej oporności są gwarancją długiej żywotności – emitują mocne białe światło przy zachowaniu niskiej temperatury pracy. Firma M-Tech, będąca w posiadaniu powyższej wiedzy i technologii przygotowała dla swoich Klientów już cztery serie retrofitów opartych o technologię LED marki Osram. 

Linie M-Tech Basic, Premium, Platinum i Heavy Duty

Linie produktowe M-Tech Basic i M-Tech Premium to około 50 różnych modeli zamienników żarówek, takich typów jak W5W, C5W czy P21W. Zróżnicowane wzory i kształty dają możliwość wyboru w zależności od pomysłu na zastosowanie oraz gustu. Basic oraz Premium to gama produktów budżetowych przygotowanych z myślą o Klientach ostatecznych, dla których kluczowa jest atrakcyjna cena. Jest to najbogatsza oferta na rynku, dająca możliwość nabycia w korzystnej cenie produktu opartego o markowe diody SMD, co dodatkowo zostało na opakowaniu oznaczone stosownym sygnetem z napisem „Osram LEDs Inside”. Wymagających użytkowników zachęcamy do zapoznania się z serią M-Tech Platinum. Ta najbardziej innowacyjna linia retrofitów, zawierająca w sobie produkty na najwyższym poziomie wyposażone w diody wysokiej mocy marki Osram zadowoli tych, którzy ponad wszystko kładą nacisk na jakość i moc świecenia. Seria Heavy Duty jest przeznaczona do pojazdów z instalacją 24V i jest odporna na przepięcia aż do 36V. Postaraliśmy się, aby białe światło emitowane przez żarówki LED z wszystkich trzech serii było zbliżone jak najbardziej do naturalnego. Dzięki temu współczynnik oddawania barw CRI, którego wartość wynosi 95, daje przyjemne odczucie ciepłego światła, bez niepożądanej żółtej poświaty. 

 

© M-Tech

 

Kolejną grupą produktową w ofercie M-Tech opartą o diody Osram są ledowe zamienniki tradycyjnych żarówek reflektorowych. Dzięki zaawansowanej, polskiej inżynierii połączonej z wydajnością niemieckich diod LED marki Osram, udało się stworzyć retrofit LED, który z powodzeniem może zastąpić klasyczną żarówkę reflektorową. LED sety marki M-Tech Platinum to efekt doświadczeń zebranych na przestrzeni lat w branży Automotive. Aby dostarczyć produkt, który będzie  w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów, Producent wykorzystał najwyższej jakości rozwiązania technologiczne, jakie tylko są dostępne na rynku. Wydłużona żywotność jest możliwa dzięki zastosowaniu wydajnych diod LED. Są one zdolne do emisji światła na poziomie 180 lumenów z każdego Wata pobieranej mocy jednakże, aby uzyskać nad wyraz skuteczny strumień światła z pojedynczego wkładu, możliwe było obniżenie tej wartości i uzyskanie bezpiecznej temperatury pracy diod. Ciepło jest odprowadzane z palnika miedzianym rdzeniem, bezpośrednio do którego przylutowane są diody i który łączy się na drugim końcu z aluminiowymi listkami. Są one sprawdzonym radiatorem, dużo pewniejszym niż złożone z ruchomych części wiatraczki. Geometria samych wkładów jest ściśle odwzorowana na swoim halogenowym protoplaście i w pełni współpracuje z odbłyśnikiem każdego reflektora. Lampy robocze M-Tech

Dużą popularnością wśród dystrybutorów i użytkowników cieszą się lampy robocze M-Tech, których oferta stale się rozszerza. Wśród dostępnych produktów wyróżnić można nie tylko standardowe lampy LED o popularnych prostokątnych czy też okrągłych kształtach, ale także kilkanaście modeli listew oświetleniowych LED, czyli popularnych lightbarów, o wariantach mocy od 18  do przeszło 300 watów. Nowością w tej gamie jest seria Performance, która charakteryzuje się niezwykle skutecznym multi-refleksyjnym odbłyśnikiem o kwadratowym przekroju. Takie rozwiązanie, w połączeniu z wydajnymi diodami LED marki Osram, daje efekt równego rozprowadzenia jasnego białego światła na całej oświetlanej powierzchni. Przyjemne, białe, pozbawione zimnych odcieni światło emitowane przez diody niemieckiego producenta dodatkowo poprawia komfort pracy. 

 

© M-Tech

 

Trzeba pamiętać, że wyżej wymienione rozwiązania nie posiadają homologacji drogowej i nie są dopuszczone do ruchu. To nie znaczy, że nie ma możliwości korzystać z LEDów legalnie. W ofercie M-Tech znajduję się szeroki wybór świateł do jazdy dziennej LED, z czego niemal wszystkie są wyposażone w diody marki Osram. Niska temperatura pracy tych diod rozwiązuje problem parowania  i co za tym idzie awarii tych lamp, co jest największą bolączką, z jaką borykają się producenci i dystrybutorzy lamp DRL.

Ponadto, diody marki Osram można też spotkać w lampach inspekcyjnych M-Tech. Neutralne białe światło sprzyja poprawie komfortu pracy, a wydajne, markowe źródła światła wydłużają czas pracy na baterii.

Zespół inżynierów w Dziale Rozwoju Produktu M-Tech stale opracowuje nowe rozwiązania z wykorzystaniem diod Osram i dodaje kolejne pozycje do asortymentu. Bądź na bieżąco!

Źródło: M-Tech

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również