AutoExpert
Reklama
Reklama

Oto najszybsza ładowarka samochodowa na świecie

Preview
ABB
11.5.2018
Reklama
Reklama

ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych. Zaprezentowana podczas targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

Ponad 6500 stacji ładowania ABB jest dziś dostępnych w 60 krajach na całym świecie, co daje firmie pozycję lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Najnowszy produkt szwajcarsko-szwedzkiego koncernu został również wybrany przez Electrify America do realizacji największego dotychczas projektu budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Portfolio produktów ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów oraz ciężarówek, a także rozwiązania w zakresie elektryfikacji statków, kolei i kolei linowych. Niedawno firma została partnerem i sponsorem tytularnym Formuły E - pierwszej na świecie w pełni elektrycznej międzynarodowej serii sportów motorowych FIA. Samochód wyścigowy Formuły E oraz symulatory jazdy zostały zaprezentowane odwiedzającym stoisko ABB podczas targów w Hanowerze.

Hannover Messe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych, poświęconych technologii, innowacji i automatyce. ABB po raz pierwszy wystawiała się na nich razem z przejętą w 2017 r. firmą B&R - wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki. Obecnie B&R stanowi część dywizji Automatyki Przemysłowej ABB i funkcjonuje jako globalny biznes odpowiedzialny za automatyzację maszyn i fabryk.

Reklama

Podczas targów, ABB zaprezentowała raport „Współczynnik gotowości do automatyzacji: kto jest gotowy na nadchodzącą falę innowacji?”, opracowany we współpracy z The Economist Intelligence Unit. Według badania, nawet najlepiej przygotowane na zmiany kraje muszą stale pracować nad skuteczniejszą polityką edukacyjną i rozwojem programów szkoleniowych. Firma podkreśla jednocześnie swoje zaangażowanie w pomoc społeczności międzynarodowej w wykorzystywaniu szans i radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji oraz automatyki przemysłowej.

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama