Pełną parą

© Maciej Blum

Udostępnij:

16 listopada w Ptak Warsaw Expo miejsce miały dwie imprezy motoryzacyjne. Pierwsza z nich to 4. edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Motor Show, a druga – Automotive Parts Expo.

Główną atrakcją targów, jak co roku, były oczywiście motoryzacyjne premiery. Podczas tej edycji swoje nowości prezentowały takie koncerny, jak: Aston Martin, Lamborghini, Tesla, Lexus, Mercedes-Benz, Jeep, Audi i Toyota. Na wystawie można było zobaczyć też pojazdy takich marek, jak: Maserati, Ferrari, Peugeot, Volkswagen, Citroen, Ssangyong oraz wiele innych.Organizatorzy postawili na promocję elektromobilności. Zaprezentowano samochód Tesla Model 3 oraz polski samochód elektryczny – Triggo. Gratką dla fanów elektryków był także pierwszy i jedyny w Polsce kryty tor do testów, na którym każdy mógł poczuć ich walory jezdne. Dużym wydarzeniem w skali polskiej motoryzacji była prezentacja nowych wcieleń legend naszych dróg – Syreny i Warszawy.

Oficjalne otwarcie wydarzenia na scenie głównej poprowadził dziennikarz sportowy i komentator motoryzacyjny Andrzej Borowczyk, związany z targami od samego początku. W imieniu spółki Ptak Warsaw Expo gości przywitał prezes zarządu Tomasz Szypuła, który oddał głos głównemu organizatorowi wydarzenia – Antoniemu Ptakowi Juniorowi – dyrektorowi Warsaw Motor Show. – W tym roku mogę bez oporów powiedzieć, że nasze targi są już na poziomie europejskim. Świadczą o tym premiery, obecność światowych marek, a także nasz gość specjalny Richard Hammond, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – powiedział Antoni Ptak Junior. Zapraszając na scenę kolejnego gościa – Alvina Gajadhura, Głównego Inspektora Transportu Drogowego – prowadzący zauważył, że ten rok zapowiada się rekordowo pod względem sprzedaży samochodów w Polsce. Gajadhur podkreślił, że cieszy go szybki rozwój branży motoryzacyjnej i coraz nowocześniejsze pojazdy na drogach. Na zakończenie głos zabrał Michał Sikora – prezes Polskiego Związku Motorowego, który podkreślił, że targi to nie tylko okazja do zapoznania się z motoryzacją, z którą mamy do czynienia na co dzień, ale przede wszystkim zobaczenia z bliska tej, którą jeszcze trudno znaleźć na polskich drogach.

Ambasadorem Warsaw Motor Show został Richard Hammond, który zagościł na targach podczas ich drugiego dnia. Oprócz niego na targach można było spotkać innych znakomitych gości ze świata motoryzacji: Karolinę Pilarczyk, Macieja Wisławskiego, Bryana Bouffiera, Gosię Rdest, Bartosza Ostałowskiego czy Aleksandrę Kutz.

Automotive Parts Expo

Równolegle z Warsaw Motor Show na terenach targowych trwały targi wyposażenia warsztatów i części zamiennych – Automotive Parts Expo. Tu gratką było wyposażenie warsztatów i wszelkie usługi związane z naprawą samochodów. Na całej hali można było znaleźć ofertę takich firm, jak Elwico, w ofercie której znajdują się między innymi podnośniki warsztatowe, Na stoisku firmy Marwis prezentowano myjki warsztatowe oraz urządzenie do czyszczenia filtrów DPF. Maszyny te stają się coraz bardziej popularne, co można było potwierdzić na stoisku firmy Kuyawski Motorsport, która też prezentowała maszyny do płukania DPF-ów. Multichem prezentował gamę produktów dla lakiernictwa, ale też kładł nacisk na nowości w swojej ofercie, czyli gamę produktów do renowacji tapicerki oraz urządzenia do wodorownia silników. Z zakresu wyposażenia warsztatów, akcesoriów i części motoryzacyjnych nie brakowało takich firm, jak Italcom, Polcar, Ceramizer, Landi Renzo, Rodin Tech, Rotinger, Moto Profil czy Tomex. 

Biorąc pod uwagę coraz większe zainteresowanie wystawców oraz bardzo dobry dojazd i zaplecze, czyli duże tereny targowe z bardzo pojemnym parkingiem, należy się spodziewać, że kolejne edycje będą realizowane z jeszcze większym rozmachem, a targi części zamiennych i wyposażenia warsztatów wpiszą się na stałe do kalendarza wydarzeń branżowych w kraju. 

Udostępnij:

Drukuj
Maciej Blum

Redaktor naczelny miesięcznika „autoEXPERT”
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również