Pilkington Automotive Poland laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

©

Udostępnij:

Firma Pilkington Automotive Poland jest laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Została ona przyznana za prace badawczo-naukowe nad opracowaniem technologii gięcia szyb z powłokami typu Low E.


Organizatorem plebiscytu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Inicjatywa ma na celu docenienie pracy innowatorów i inwestorów oraz organizacji, które wspierają działania składające się na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczno-gospodarczego. Obecność w gronie firm i przedsiębiorców doceniających rozwój naukowy w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz polskiego przemysłu to duże wyróżnienie dla Pilkington Automotive Poland.


TOP w kategorii
Nasza spółka istnieje na polskim rynku już od ponad 20 lat. Od początku staramy się maksymalnie wykorzystywać potencjał nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy badać oraz rozwijać innowacyjne metody produkcji. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. – Projekt, za którego realizację otrzymaliśmy wyróżnienie zmierza do opracowania innowacyjnej, niestosowanej dotychczas w warunkach produkcji masowej technologii wytwarzania laminowanych dachowych szyb samochodowych z powłokami funkcjonalnymi zaaplikowanymi na obu formatkach szkła stanowiących finalny produkt. Rozwiązanie to pozwoli nam na produkcję szyb samochodowych o zmniejszonym współczynniku przenikania ciepła – dodaje.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również