Podsumowanie 57. Rajdu Barbórka przez załogę Subaru Poland Rally Team

subaru rally team © Subaru

Udostępnij:

To było udane podsumowanie debiutanckiego sezonu. Załoga Subaru Poland Rally Team dobrze zaprezentowała się na zakończonym w sobotę 7 grudnia 57. Rajdzie Barbórka. Kuba Greguła zakończył swój pierwszy rajdowy sezon wymarzonym startem na słynnej ulicy Karowej. 

Tegoroczny Rajd Barbórka był kolejnym nowym doświadczeniem i wyjątkowym przeżyciem dla kierowcy Subaru Poland Rally Team. Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego, po raz kolejny pokazał dobre tempo, zapewniając sobie awans do kultowego Kryterium Asów na ulicy Karowej. Warunki panujące na odcinkach specjalnych zaskoczyły wielu doświadczonych zawodników. Podobnie jak w ubiegłych latach, pogoda i odpowiedni dobór opon miały wpływ na rezultaty uzyskiwane na poszczególnych próbach.Kuba Greguła – Dziś spełniło się marzenie sześcioletniego chłopca o starcie na Karowej. Nie odczuwałem stresu niemal do ostatniej chwili. Jednak kiedy wsiadłem do samochodu, założyłem kask i rękawice, pojawiły się bardzo silne emocje, który minęły kiedy ruszyliśmy na start. Emocje jakie towarzyszą kierowcom na Karowej – myślę że wszystkim, są naprawdę nie do opisania. Tłum kibiców, którzy stoją tu wokół odcinka, to jest coś niesamowitego. Życzę każdemu, kto marzy, jakiemuś chłopcu, który dziś oglądał Karową i będzie chciał tu kiedyś pojechać, żeby się nie poddawał! Wielkie dzięki za wsparcie kibiców, którzy przyjechali z daleka i wytrzymali w tej pogodzie.

Grzegorz Dachowski – Każdy start w tego typu imprezie to nowe, wyjątkowe doświadczenie dla kogoś kto jedzie tu po raz pierwszy. Tylko sześć oesów, trochę ponad 30 kilometrów ścigania, a jeździmy po kilku rodzajach nawierzchni o zmieniającej się co chwilę przyczepności. Starliśmy się pojechać szybko i skutecznie, a priorytetem była meta i start na legendarnej Karowej. Cieszę się że mogłem mieć swój udział w spełnieniu jednego z marzeń Kuby!

Źródło: Subaru

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również