Polscy specjaliści pomagają w uruchomieniu nowego zakładu Nexteer Automotive w Maroku

nexteer, zakład © Nexteer Automotive

Udostępnij:

W dniu 26 czerwca br. koncern Nexteer Automotive otworzył swój nowy zakład produkcyjny w marokańskiej Kenitrze, będący jednocześnie 27. fabryką firmy globalnie.

Nowy zakład będzie produkował nowoczesne układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym (EPS) dla grupy PSA, jak również układy przeniesienia napędu dla koncernów: FCA, grupy PSA oraz aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Za przygotowanie fabryki do produkcji oraz jej rozwój odpowiadają w głównej mierze specjaliści z działających już od 20 lat zakładów Nexteer w Polsce. 

Układy kierownicze produkowane w Kenitrze dla Groupe PSA będą obejmowały najnowocześniejszego typu systemy sterowania z elektrycznym wspomaganiem Single Pinion EPS, stosowane obecnie w pojazdach segmentu A-C przez klientów Nexteer takich, jak: BMW czy Groupe PSA. Układy przeniesienia napędu, które będą tworzone w tym zakładzie, będą obejmowały natomiast półosie do nowej generacji niektórych z najpopularniejszych modeli koncernów FCA, Groupe PSA i Renault-Nissan-Mitsubishi. Ten ostatni jest nowym klientem Nexteer w ramach dywizji EMEA oraz Ameryka Północna, do której należą także polskie zakłady koncernu położone w Gliwicach i Tychach. Tyska fabryka, w której od 2016 roku działa także europejskie centrum techniczne, zatrudnia łącznie już ponad 1200 osób, będąc jednocześnie jedną z największych fabryk koncernu na świecie pod względem zatrudnienia i produkcji.


Za przygotowanie do produkcji, w tym uruchomienie linii produkcyjnych, logistykę oraz procesy związane bezpośrednio z montażem części odpowiedzialni są eksperci z Polski, którzy uczestniczą w projekcie od 2018 roku. Przekazują oni swoje doświadczenia i wdrażają procesy bazujące na doświadczeniach nabytych podczas ponad 20 lat funkcjonowania fabryk Nexteer w Gliwicach i Tychach.

Budowa zajmującego powierzchnię 10 000 m2 obiektu w Kenitrze rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2018 r. i zajęła jedynie dziewięć miesięcy. Do obiektu są obecnie sprowadzane maszyny i jest on przygotowywany na rozpoczęcie produkcji we wrześniu tego roku.

Przy tej niezmiernie istotnej inwestycji uzyskaliśmy ogromne wsparcie od władz Maroka. Proinwestycyjne podejście do rozpoczynania nowej działalności w tym regionie jest bardzo ważne i chcemy wyrazić naszą wielką wdzięczność rządowi Maroka za umożliwienie nam wejścia na ten wielki rynek w tak krótkim czasie – powiedział Herve Boyer, Prezes regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej Nexteer Automotive.


TOP w kategorii
Nowy zakład Nexteer w Maroku to kolejny ważny etap realizowanego przez nas planu rozwoju i poszerzania działalności na całym świecie. Jest to także element coraz szerszej ekspansji w regionach strategicznie ważnych dla naszych kluczowych klientów. Ten pierwszy zakład Nexteer w Afryce pozwoli nam lepiej reagować na zgłaszane przez klientów w Afryce i Europie zapotrzebowanie na nasze produkty – powiedział Tao Liu, globalny dyrektor ds. operacyjnych spółki Nexteer Automotive oraz jej wiceprezes.

Źródło: Nexteer Automotive

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również