Polska Grupa Motoryzacyjna promuje województwo podkarpackie

podkarpackie © PGM

Udostępnij:

Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna, które zrzesza już kilkudziesięciu polskich producentów części samochodowych z całego kraju, powstało w 2016 roku, na Podkarpaciu. Lokalizacja była nieprzypadkowa, bowiem przemysł motoryzacyjny w tym regionie jest bardzo mocno rozwinięty, a dodatkowo władze województwa dostrzegają potrzebę wspierania lokalnych firm i organizacji.

W lutym bieżącego roku, województwo podkarpackie zostało oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna, doceniając tym samym fakt uzyskania przez PGM statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Partnerstwo zostało zwieńczone umową współpracy, zgodnie z którą Stowarzyszenie będzie promowało województwo podkarpackie podczas międzynarodowych imprez targowych i wydarzeń branżowych, które PGM będzie organizować lub w których będzie uczestniczyć.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że województwo podkarpackie docenia naszą aktywność we wspieraniu polskich firm motoryzacyjnych w kraju i za granicą. Czujemy duże zaangażowanie ze strony Marszałka Województwa oraz Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Województwa Podkarpackiego – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu PGM. Wybór motoryzacji jako jednej z inteligentnych specjalizacji regionu przekłada się na świetne warunki do rozwijania tu inwestycji – zarówno dla firm rodzimych, jak i dla dużych międzynarodowych koncernów, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej i lotniczej. Rozwinięta lokalnie sieć polskich poddostawców stanowi dla nich bowiem znakomite zaplecze produkcyjne i wsparcie, w szczególności w dobie utraty zaufania do dostawców z odległych zakątków świata – dodaje Prezes Sikorski.

Współpraca PGM i województwa podkarpackiego, w ubiegłym roku zaowocowała wspólnym zaprezentowaniem nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego Podkarpacia na dwóch najważniejszych ogólnopolskich wydarzeniach gospodarczych – na Forum Ekonomicznym w Krynicy i na Kongresie 590 w Jasionce k/Rzeszowa, zaś w tym roku - zorganizowaniem już dwóch międzynarodowych wydarzeń biznesowych – misji gospodarczej do Turcji oraz prezentacji oferty PGM na targach motoryzacyjnych w Algierii. Szczegółowe relacje z tegorocznych wydarzeń można przeczytać pod następującymi linkami:

Misja gospodarcza do Turcji: http://pgm.org.pl/misja-gospodarcza-do-turcji/
Targi EQUIP AUTO w Algierii: http://pgm.org.pl/pgm-na-targach-equip-auto-algeria-2020/Źródło: PGM

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również