Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop

© ProfiAuto

Udostępnij:

90 miast, 6550 sprawdzonych pojazdów i 360 zaangażowanych serwisów samochodowych – ProfiAuto podsumowało tegoroczny cykl PitStopów. Już po raz czwarty polscy, czescy i słowaccy kierowcy korzystali z bezpłatnej kontroli podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. W edycji 2018 nowością były m.in. towarzyszące wybranym wydarzeniom lekcje w szkołach.

ProfiAuto PitStop to seria wydarzeń dla zmotoryzowanych, które odbywają się w kilkudziesięciu miastach rocznie. Mobilna ekipa serwisowa ProfiAuto pojawia się w ogólnodostępnych miejscach: na parkingach centrów handlowych czy rynkach. Każdy kierowca może liczyć na fachową weryfikację stanu technicznego samochodu, porady specjalistów i sezonowe upominki, w tym m.in. płyn do spryskiwaczy. PitStop to także dodatkowe atrakcje o charakterze rozrywkowym i edukacyjnym – w wielu miejscowościach wspierane są przez miejskie władze.– Za pomocą PitStopów przypominamy właścicielom samochodów, że stan ich pojazdów to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa. Statystyki pokazują, że usterki techniczne są jedną z przyczyn wypadków drogowych. W 2018 roku aż 6550 kierowców skorzystało z możliwości dodatkowej kontroli i uzupełniło o nią standardowy kalendarz przeglądów, co pokazuje, że świadomość społeczna w tym zakresie systematycznie rośnie – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju ProfiAuto.

Podczas czwartej edycji akcji PitStop mechanicy dokonywali przeglądu najważniejszych układów i podzespołów; sprawdzali stan techniczny ogumienia, zawieszenia, akumulatora, oświetlenia oraz wycieraczek. Zwracali uwagę na jakość filtra kabinowego, płynów eksploatacyjnych, temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Wybranym wydarzeniom towarzyszyły edukacyjne akcje w szkołach, podczas których eksperci ProfiAuto poprzez zabawę przybliżali najmłodszym uczniom tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa jazdy, a w przypadku szkół zawodowych – dzielili się praktyczną wiedzą.

Organizatorami PitStopu w 2018 roku byli: marka ProfiAuto, jej lokalni partnerzy oraz firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA. W akcjach wzięli też udział mechanicy z 360 ProfiAuto Serwisów.Źródło: Informacja prasowa ProfiAuto

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również