Porsche i Boeing łączą siły, by stworzyć ekskluzywny pojazd latający

porsche x boeing vtol © Boeing

Udostępnij:

Latające taksówki nie weszły jeszcze do użytku codziennego, ale z pewnością będą stanowić dobro luksusowe – przynajmniej na początku. Latający pojazd od Porsche i Boeinga będzie więc prawdopodobnie w jeszcze większym stopniu dobrem luksusowym.

Producenci z Niemiec i Stanów Zjednoczonych potwierdzili współpracę na rynku powietrznej mobilności w klasie premium. 10 października podpisali porozumienie, według którego obie firmy mają wspólnie odkrywać rynek powietrznej mobilności i konwertować ruch miejski w przestrzeń powietrzną. Ponadto marki mają wykorzystać swoje najmocniejsze strony, by badać i przewidywać przyszłość osobistych latających pojazdów klasy premium.


Oprócz tego koncerny współpracują nad rozwojem konceptu elektrycznego pojazdu latającego typu VTOL, czyli startującego i lądującego w pionie. Inżynierowie wspólnymi siłami w najbliższym czasie mają stworzyć prototyp i zacząć go testować.

© Boeing


TOP w kategorii
Porsche chce stać się głównym dostawcą pojazdów klasy premium. W dłuższej perspektywie to może oznaczać przejście na kolejny wymiar transportu. Łączymy siły dwóch globalnych firm, by móc dostarczyć rozwiązania dla kluczowego rynku w przyszłości – powiedział Detlev von Platen, członek zarządu sprzedaży i marketingu Porsche.

Ta współpraca umożliwia rozwój bezpiecznego i efektywnego ekosystemu nowoczesnej mobilności. Ponadto możemy dokładnie przyjrzeć się mobilności powietrznej w klasie premium i tego typu pojazdom z czołową marką motoryzacyjną. Wspólnie z Porsche chcemy przyspieszyć rozwój mobilności powietrznej na świecie – powiedział Steve Nordlund, wiceprezydent Boeing NeXt.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również