Powraca nowy model kultowych opon ADVAN Neova AD08RS

advan neova yokohama © Yokohama

Udostępnij:

Na rynku pojawił się nowy model opon japońskiej marki premium Yokohama – ADVAN Neova AD08RS. Jego parametry techniczne wpisują się w specyfikę rynku europejskiego. ADVAN Neova zdobyły uznanie na całym świecie jako przeznaczone dla mocnych aut sportowych.

Yokohama Rubber wprowadza na rynek najnowszy produkt ze swojej flagowej linii ADVAN. Przeznaczone do sportowej jazdy ulicznej opony ADVAN Neova AD08RS są dostępne na terenie Europy od wiosny bieżącego roku. Spółka planuje stopniowo wprowadzać model w 31 rozmiarach – od 185/55R15 82V do 255/30R19 91W.Opony ADVAN Neova AD08RS są zmodyfikowaną wersją modelu ADVAN Neova AD08R, czyli sportowego semi slicka z homologacją drogową. Zostały udoskonalone tak, by spełniać wymogi określone w rozporządzeniu ECE R117-02 S2WR2* i jeszcze lepiej sprawdzać się na jezdni. W oponach ADVAN Neova AD08RS, oprócz znanego z modelu ADVAN Neova AD08R wzoru bieżnika, zapewniającego kontrolę nad pojazdem na suchej i mokrej nawierzchni i charakteryzującego się odpornością na ścieranie, zastosowano nową mieszankę, która ogranicza opór toczenia. Rozwiązanie to odpowiada za doskonałą przyczepność i niskie zużycie paliwa, co powinno w pełni zadowolić pasjonatów szybkiej jazdy.

Opony typu hobby to jeden z kluczowych elementów szerszej strategii spółki Yokohama Rubber dla konsumentów indywidualnych, zawartej w Grand Design 2020 (GD2020) – trzyletnim średnioterminowym planie zarządzania spółki, wdrażanym od 2018 roku. Zgodnie ze strategią spółka zwiększy ofertę o nowe rozmiary produktów, które można będzie zastosować w wielu różnych rodzajach pojazdów używanych dla celów hobbystycznych – od aut wyścigowych do samochodów klasycznych.

*ECE R117-02 to międzynarodowa norma, ustanowiona w czerwcu 2010 roku przez Europejską Komisję Gospodarczą, działającą przy ONZ (UNECE), która określa wymagania techniczne dotyczące hałasu opon, oporu toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni.Źródło: Yokohama

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również