PRODUKT ROKU 2019: Układ bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi) o ciśnieniu 350 barów

Delphi Technologies
4.7.2019

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Komponenty bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi) firmy Delphi Technologies są pierwszymi w branży, które pracują przy ciśnienieniu 350 barów i zapewniają najlepszą w swojej klasie prędkość i trwałość. W porównaniu z najbliższym konkurentem osiągają o 30% większą prędkość wtrysku, co przekłada się na mniejszą emisję węglowodorów i cząstek stałych, a także mniejsze zużycie paliwa.

Te zaawansowane układy napędowe wykorzystują ciśnienie 350 barów do wtłaczania paliwa bezpośrednio do komory spalania. Działając bezpośrednio, uzyskujemy czystsze, bardziej wydajne spalanie dzięki skromniejszym stosunkom powietrza i paliwa oraz lepszemu wydatkowi paliwa. Istnieją jednak potencjalne niedoskonałości bezpośredniego wtrysku, ponieważ wzrost emisji cząstek stałych – zarówno w masie (PM), jak i liczbie (PN) – wynika z krótszego czasu mieszania powietrza z paliwem bezpośrednio podczas spalania.

Powiązane firmy

Aby zapobiec temu zjawisku, Delphi Technologies zwiększyło ciśnienie – z normy przemysłowej 200 barów do 350 barów. Ten 40-procentowy wzrost umożliwił zwiększenie kompresji, zmniejszenie wielkości kropli paliwa i zwiększenie prędkości wtrysku. Mniejsze kropelki paliwa wystrzeliwane szybciej do komory spalania poprawiają parowanie, co oznacza mniejszą emisję PM/PN. System GDi o ciśnieniu 350 barów firmy Delphi Technologies generuje o 70% mniej i mniejszych cząstek stałych niż obecnie stosowane systemy, dzięki czemu klienci mogą spełnić normy emisji spalin Euro 6d i China 6 za pomocą jednego rozwiązania bez konieczności stosowania dodatkowych zabiegów.

Delphi Technologies
www.delphi.com
www.delphiaftermarket.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę