Przegląd testów opon zimowych Bridgestone Blizzak LM005

bridgestone blizzak LM005 © Bridgestone

Udostępnij:

Opona Blizzak LM005 w tym sezonie weszła do oferty firmy Bridgestone i już otrzymała ocenę „Bardzo dobra” w prestiżowym teście magazynu Auto Motor i Sport. Autorzy rankingu docenili jej precyzje prowadzenia na śniegu. Ponadto tygodnik Auto Świat przyznał LM005 ocenę „Wzorowa”, wyróżniając ją za najkrótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni, spośród wszystkich testowanych opon.Auto Motor i Sport

W teście opon do kompaktowych SUV-ów w rozmiarze 215/55 R17 opona LM005 uplasowała się na drugim miejscu i otrzymała końcową ocenę „bardzo dobra”. Właściwości opony sprawdzono w 19 różnych kategoriach, za które otrzymała łącznie 8,8 pkt, ustępując jedynie o 0,1 punktu zwycięzcy testu.

Podsumowanie wyników testu nowej LM005:
• bardzo bezpieczna dzięki wyjątkowo krótkiej drodze hamowania na mokrej nawierzchni,
• bardzo precyzyjna na zaśnieżonych i mokrych drogach,
• stabilna w trakcie szybkiego pokonywania zakrętów.Auto Świat

We wstępnych eliminacjach, gdzie liczyła się tylko próba hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, LM005 zajęła pierwsze miejsce, spośród 53 testowanych modeli opon w rozmiarze 225/45 R17. We właściwych testach nowy bieżnik Bridgestone potwierdził swoją wszechstronność i otrzymał ocenę „Wzorowa”. Przede wszystkim okazał się bezkonkurencyjny w hamowaniu na mokrej nawierzchni.

Podsumowanie wyników testu nowej LM005:

• wzorowa trakcja na mokrej i suchej drodze,
• dynamiczne prowadzenie na mokrej nawierzchni,
• dobre wyniki w próbach zimowych.

„Producent roku, Zima 2019”

Ponadto Magazyn Auto Bild przyznał Bridgestone prestiżową nagrodę „Producenta roku, Zima 2019”. Japoński producent otrzymał to wyróżnienie za doskonałe osiągi jakie LM005 i wielosezonowa A005 otrzymały we wszystkich testach opublikowanych w tym sezonie przez niemiecki tygodnik motoryzacyjny.

Źródło: Bridgestone

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również