Przegląd testów opon zimowych Bridgestone Blizzak LM005

bridgestone blizzak LM005 © Bridgestone

Udostępnij:

Opona Blizzak LM005 w tym sezonie weszła do oferty firmy Bridgestone i już otrzymała ocenę „Bardzo dobra” w prestiżowym teście magazynu Auto Motor i Sport. Autorzy rankingu docenili jej precyzje prowadzenia na śniegu. Ponadto tygodnik Auto Świat przyznał LM005 ocenę „Wzorowa”, wyróżniając ją za najkrótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni, spośród wszystkich testowanych opon.
Auto Motor i Sport

W teście opon do kompaktowych SUV-ów w rozmiarze 215/55 R17 opona LM005 uplasowała się na drugim miejscu i otrzymała końcową ocenę „bardzo dobra”. Właściwości opony sprawdzono w 19 różnych kategoriach, za które otrzymała łącznie 8,8 pkt, ustępując jedynie o 0,1 punktu zwycięzcy testu.

Podsumowanie wyników testu nowej LM005:
• bardzo bezpieczna dzięki wyjątkowo krótkiej drodze hamowania na mokrej nawierzchni,
• bardzo precyzyjna na zaśnieżonych i mokrych drogach,
• stabilna w trakcie szybkiego pokonywania zakrętów.Auto Świat

We wstępnych eliminacjach, gdzie liczyła się tylko próba hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, LM005 zajęła pierwsze miejsce, spośród 53 testowanych modeli opon w rozmiarze 225/45 R17. We właściwych testach nowy bieżnik Bridgestone potwierdził swoją wszechstronność i otrzymał ocenę „Wzorowa”. Przede wszystkim okazał się bezkonkurencyjny w hamowaniu na mokrej nawierzchni.

Podsumowanie wyników testu nowej LM005:

• wzorowa trakcja na mokrej i suchej drodze,
• dynamiczne prowadzenie na mokrej nawierzchni,
• dobre wyniki w próbach zimowych.

„Producent roku, Zima 2019”

Ponadto Magazyn Auto Bild przyznał Bridgestone prestiżową nagrodę „Producenta roku, Zima 2019”. Japoński producent otrzymał to wyróżnienie za doskonałe osiągi jakie LM005 i wielosezonowa A005 otrzymały we wszystkich testach opublikowanych w tym sezonie przez niemiecki tygodnik motoryzacyjny.

Źródło: Bridgestone

Udostępnij:

DrukujaETOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również