AS 24 otacza skuteczną ochroną kierowcę pojazdu ciężarowego

karty AS 24 lub AS 24 Eurotrafic
28.4.2020

Bezpieczeństwo Klientów od zawsze było priorytetem w działaniu sieci stacji paliw AS 24. Wdrożone przed laty rozwiązania okazują się równie efektywne w obecnej sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa.

Stworzona przed 30 laty sieć AS 24 od samego początku przeznaczona była do obsługi branży TSL. Jednym z pomysłów na przyspieszenie procesu tankowania było ograniczenie dostępu do dystrybutorów tylko dla Klientów firmy. Dziś oznacza to zawężenie liczby osób przebywających w danym miejscu i korzystających z infrastruktury.

System płatności za paliwo, czynnik AdBlue czy inne, zależne od danej lokalizacji, usługi uproszczony został do użycia karty AS 24 lub AS 24 Eurotrafic. W zamierzeniu zwiększa to bezpieczeństwo kierowcy, który nie musi wozić przy sobie gotówki, czy zabezpiecza konto przewoźnika przed nieautoryzowanymi transakcjami. Teraz okazuje się, że wyeliminowanie monet i banknotów, może uchronić przed przypadkowym zarażeniem bakteriami koronawirusa.

– Zaletą wszystkich naszych stacji paliw jest samoobsługa. Nie oznacza to jednak braku dozoru, wszystkie miejsca są na bieżąco sprzątane i kontrolowane. W obecnej sytuacji potroiliśmy częstotliwość tych działań - systematycznie dezynfekujemy klawiaturę czytników kart oraz uchwyty pistoletów. Niezależnie od tego zawsze apelujemy do naszych Klientów o zachowanie środków ostrożności. Jednym z oczywistych podczas tankowania jest zakładanie rękawic ochronnych – jednorazowe dostępne są przy każdym dystrybutorze. Zalecamy ich użycie także podczas korzystania z karty paliwowej, wprowadzania numeru PIN czy przebiegu pojazdu na panelu dotykowym terminala płatniczego – mówi Filip Mikosz Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży – Region Centralny w AS 24.

Karta AS 24 Eurotrafic, w porównaniu do standardowej AS 24, ma rozszerzony zakres wykorzystania. Poza siecią tysiąca stacji własnych, jest ona akceptowana także w piętnastu tysiącach punktach partnerskich na terenie całej Europy. Popularną wśród kierowców formą wykorzystania są opłaty za przejazdy wybranymi odcinkami dróg, tunelami czy mostami, a także uiszczania mandatów czy korzystania z usług pomocy drogowej.

Właściciel kart paliwowych AS 24 może nimi zarządzać z poziomu aplikacji na komputer stacjonarny lub urządzenia mobilne. Daje to możliwość zdalnego ich zawieszania i odwieszenia, blokowania czy zmian limitów bez konieczności osobistego kontaktu z przedstawicielem biura. Z poziomu tych aplikacji generowane są także zbiorcze zestawienia płatności i dokumenty finansowe.

Innym rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością jest urządzenie pokładowe PASSango. Za jego pośrednictwem można dokonać zdalnych płatności za korzystanie z infrastruktury drogowej w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii czy Portugalii. Wkrótce do tej listy dołączą Niemcy.

– Śmiało można użyć określenia, że nasi Klienci są ciągle w drodze. Dlatego też dla ich wygody i uproszczenia załatwiania wszelkich formalności systematycznie wdrażamy narzędzia do obsługi on-line. Obecna sytuacja nie ma więc bezpośredniego wpływu na ciągłość pracy naszego biura, przedstawicieli handlowych czy infolinii. Oczywiście wewnętrznie wdrażamy środki bezpieczeństwa, stosujemy się do zaleceń służb medycznych i porządkowych, ale to niezauważalne zmiany dla Klientów. Nie ma też ryzyka przerwania dostaw paliwa na nasze stacje – komentuje Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce.

Źródło: AS 24

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę