Rękawice Grippaz skrojone dla motoryzacji

rękawice Grippaz © DOMAN

Udostępnij:

Grippaz to marka profesjonalnych rękawic, które zrewolucjonizowały rynek rękawic ochronnych używanych w różnych branżach. Zapewniają niezawodną ochronę, komfort, a przede wszystkim doskonały „chwyt”. W większości aplikacji można ich używać przez dłuższy czas, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów.

Czarna i pomarańczowa rękawica Grippaz (model 246) została zaprojektowana specjalnie do stosowania w warsztatach mechanicznych i lakierniczych oraz we wszystkich aspektach inżynierii samochodowej. Model 246 to rękawica o długości 240 mm wykonana ze specjalnej mieszanki kauczuku nitrylowo-butadienowego (NBR). Opatentowany antypoślizgowy, dwustronny wzór o teksturze „rybiej łuski” zapewnia najlepszą przyczepność zarówno na powierzchni suchej, jak i na mokrej, włączając w to pracę w środowisku wodnym, olejowym oraz pracę z detergentami. Jednocześnie wewnętrzna kopia tekstury zwiększa przepływ powietrza i zmniejsza pocenie się dłoni w rękawicy. „Chwytność” rękawic Grippaz przewyższa chwytność dostępnych na rynku rękawic o prawie 45% i została oceniona przez niezależną jednostkę notyfikowaną do badań i certyfikacji środków ochrony osobistej SATRA w Irlandii.

Rękawice Grippaz są produkowane zgodnie z najnowszymi normami EN374 (środków ochrony indywidualnej) a nawet z normami EN455 (rękawice medyczne). Zapewniają doskonałą ochronę barierową zarówno przed mikroorganizmami, jak i smarami, wybielaczem, olejem silnikowym, płynem hamulcowym, płynami sprzęgłowymi, wodorotlenkiem sodu, nadtlenkiem wodoru i niektórymi rozpuszczalnikami. Zastrzeżona formuła Grippaz zapewnia również najwyższy komfort i miękkość, a opatentowana, innowacyjna tekstura pozwala pracować z mniejszą siłą, co wydatnie zmniejsza zmęczenie dłoni, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu.

Unikalne właściwości sprawiają, że model 246 jest idealną rękawicą do serwisowania samochodów, renowacji/detailingu karoserii itp. Często prace w tych obszarach, gdzie zawsze są obecne smary i oleje wymagają wysokiego poziomu precyzji i dokładności. Grube rękawice nie dają pewności chwytu i precyzji działania, a cienkie rękawiczki jednorazowe nie zapewniają wystarczającej ochrony mechanicznej i przyczepności, co obniża precyzję pracy i może skutkować obrażeniami pracownika. Coraz częściej w pracach stosuje się agresywne środki chemiczne, przy pracy z którymi powinny być używane odpowiednie, profesjonalne rękawice ochronne. Przez ostatnie 20 lat niewiele się zmieniło w kwestii rękawic używanych przez mechaników. W dalszym ciągu często podstawowym kryterium wyboru środków ochrony osobistej jest cena. Używanie nieodpowiednich rękawic do poszczególnych zadań wpływa na wydajność, jakość i koszty pracy. Co najważniejsze, zagraża to bezpieczeństwu pracowników i jakości serwisu, co stanowi w końcu największy koszt.Grippaz to sprawdzony produkt o wysokich wskaźnikach używalności w branży usług motoryzacyjnych. Wielu użytkowników w branży samochodowej coraz bardziej docenia profesjonalne rękawice, stosując odpowiednie modele przypadkowych rękawiczek jednorazowych i gospodarczych. Firma oferuje nie tylko świetną rękawicę, ale ma w planie współpracę z każdym klientem, aby osiągnąć lepszą ochronę pracowników, wyższą jakość pracy oraz de facto niższe koszty.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.doman-med.pl.

Źródło:DOMAN

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również