Rekin Bez Filtra i Elektrozaworu czyli SHARK BFE

© ALEX Sp. z o.o.

Udostępnij:

Po wprowadzeniu do sprzedaży mocniejszych wersji reduktora TURBOT, sygnowanych ciśnieniem wyjściowym 1500 firma ALEX Sp. z o.o., spełniając oczekiwania klientów krajowych i zagranicznych, rozszerzyła gamę reduktorów SHARK o wersje „niezintegrowane”.

SHARK BFE 1200 i SHARK BFE 1500 to nowe odsłony znanych i sprawdzonych SHARK’ów w wersji light, czyli reduktorów „odchudzonych”o elektrozawór i filtr dla większej swobody montażu.Nowy, kompaktowy, mniejszy i poręczniejszy w montażu SHARK BFE doskonale sprawdza się w ciasno zabudowanych komorach silnikowych współczesnych aut. Reduktor nie posiada elektrozaworu odcinającego dopływ gazu i filtra fazy ciekłej, dzięki czemu udało się zminimalizować wymiary reduktora o blisko 5 cm w najszerszym miejscu! Powstał zatem bardzo mały i poręczny w instalacji reduktor, który można zamontować prawie w każdym miejscu. Ułatwiają to obracane kolanka wodne oraz wymienne króćce wylotowe gazu (prosty oraz kątowy), które znajdują się w zestawie montażowym. Poza tym reduktor można montować w dowolny sposób, w dowolnej – wygodnej dla montażysty – płaszczyźnie, bo sposób ułożenia reduktora nie wpływa na pracę elektrozaworu.

SHARK BFE to reduktor LPG zaprojektowany do sekwencyjnych instalacji gazowych do wtrysku gazu w fazie lotnej. Jego zadanie to zmniejszenie ciśnienia i odparowanie gazu doprowadzanego do jednostki napędowej oraz zapewnienie stabilnego zasilania wtryskiwaczy gazowych w pełnym zakresie obciążeń silnika.


TOP w kategorii
Znakomita jakość użytych materiałów oraz precyzja wykonania wszystkich elementów składowych reduktora SHARK BFE przekłada się na wysoką sprawności urządzenia oraz długotrwałą i bezawaryjną eksploatację całej instalacji gazowej. 

Podstawowe parametry techniczne reduktorów SHARK BFE 1200 SHARK BFE 1500
Ciśnienie wyjściowe 1,2 bara 1,2 bara  /  1,5 bara
Zakres regulacji ciśnienia  1,0–1,5 bara  1,3–1,9 bara
Obsługiwane moce 150 KM 200 KM
Średnica przewodu zasilania 6 mm 8 mm

Więcej informacji na stronie producenta www.autogas-alex.com.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również