Retrofity Philips X-tremeUltinon LED do świateł mijania

philips X-tremeUltinon LED © Philips

Udostępnij:

Retrofity, to nowy rodzaj źródła światła samochodowego, którym można zastąpić żarówki halogenowe. Oferta Philips została właśnie rozszerzona o kolejny typ - LED-HL H11.

Żarówka halogenowa to niezmiennie najpopularniejsze źródło światła w pojazdach mechanicznych. Z czasem wyposażony w nie reflektor główny traci swoje fabryczne parametry. To normalny proces starzenia, mający jednak duże znaczenie dla stanu bezpieczeństwa na drodze. W kilkuletnim samochodzie efektywnym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana całych reflektorów. Ale to kosztowna inwestycja nie mająca przełożenia na malejącą wartość samochodu. Czy są inne rozwiązania?Zmieniliśmy podejście do konstrukcji żarówki halogenowej, zastępując szklaną bańkę z żarnikiem - diodami LED. Zapewniają one białe, zimne światło, które pozwala kierowcy zobaczyć o wiele więcej szczegółów przed maską samochodu. Pomimo tego pozostali uczestnicy ruchu drogowego nie są nim oślepiani. Drugą zaletą tego rozwiązania jest możliwość bezpośredniego montażu w reflektorze przeznaczonym do żarówki halogenowej – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Właściwości żarówek LED równoważą pogarszającą się optykę reflektorów. Jednocześnie emitują białe światło, które kojarzone jest z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Stąd taki typ oświetlenia samochodowego nazwano retrofitami. Philips oferuje obecnie drugą ich generację. Do gamy X-tremeUltinon LED H4, H7 i H8/H11/H16 wprowadzono nowy typ H11. Jakie jest przeznaczenie tych ostatnich?

 

© Philips

 

Retrofity Philips H8/H11/H16 to rozwiązanie uniwersalne, przeznaczone do trzech typów optyki stosowanych w lampach przeciwmgłowych (LED-FOG). Philips X-tremeUltinon LED H11 zaprojektowany został wyłącznie do świateł mijania (LED-HL). Przekłada się to na inną geometrię wiązki światła, a także system odprowadzania ciepła. Opatentowana technologia AirCool opiera się na aktywnym wentylatorze. Za to wszystkie typy retrofitów Philips łączy zastosowanie wysokiej jakości chipów Lumileds LUXEON Altilon SMD. Do tej pory rozwiązanie to było zarezerwowane dla produktów przeznaczonych na pierwszy montaż.Nowy typ retrofitów w ofercie Philips wyróżnia się temperaturą barwową rzędu 5800 K. Pozwala to uzyskać efekt zbliżony do światła dziennego, które jest neutralne dla ludzkiego wzroku. Zapewnia przy tym dwukrotnie więcej światła w porównaniu do wymaganego prawem minimum. Sugerowana cena detaliczna za komplet dwóch retrofitów X-tremeUltinon LED Philips H11 to 599 zł.

Obecnie retrofity nie mają jeszcze homologacji do użytku na drogach publicznych. Bez przeszkód można stosować typy przeznaczone do oświetlenia wnętrza kabiny.

Źródło: Philips

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również