Rewolucyjny SATAjet X 5500 – idealnie dopasowany do Twoich potrzeb

© TESA/SATA

Udostępnij:

W ofercie szczecińskiego dystrybutora, firmy Techniki Systemów Aplikacyjnych – TESA, pojawił się nowy pistolet lakierniczy SATAjet X 5500 z rewolucyjnym systemem dysz typu X. SATA jako pierwszy z producentów pistoletów lakierniczych wprowadził na rynek system, który umożliwia uzyskanie dwóch, różnych kształtów strumienia natrysku dla tej samej wielkości dyszy – owalny oraz podłużny.

Co równie ważne, wielkość strumienia jest taka sama niezależnie od rozmiaru dyszy. Zmienia się wyłącznie ilość natryskiwanego materiału. Dzięki temu łatwiej można dopasować pistolet do indywidualnych potrzeb, używanego materiału czy warunków panujących w kabinie lakierniczej, aby uzyskać zadowalający efekt w nakładaniu powłoki. W stosunku do swojego poprzednika, nowy model oferuje kilka nowości znacząco wpływających na komfort pracy z urządzeniem.Zoptymalizowane kanały powietrzne, pod kątem zmniejszenia oporów przepływającego powietrza, wpłynęły na zmniejszenie hałasu generowanego przez pistolet podczas użytkowania. Dwa typy dyszpozwalają na dopasowanie pistoletu „pod rękę” niemal każdego lakiernika. Dysza typu O pozwala na szybszą pracę, aplikując większe ilości materiału w krótkim czasie. Natomiast dysza typu I będzie idealna, gdy użytkownik preferuje pełną kontrolę nad natryskiem lub technologia wymaga nałożenia kilku cienkich warstw materiału. Zrezygnowano ze stosowanego we wcześniejszych modelach pierścienia rozprowadzającego powietrze, znajdującego się pod dyszą. Dzięki temu czyszczenie jest dużo łatwiejsze.

SATAjet X 5500 dostępny jest w dobrze już znanych technologiach HVLP oraz RP, w systemie I oraz O z dyszami wielkości od 1.1 do 1.5 (1.5 dostępne wyłącznie dla technologii HVLP) oraz wersji z wbudowanym manometrem elektronicznym lub bez. Dzięki aplikacji SATA Nozzle Finder dostępnej w Google play oraz App Store, jesteśmy w stanie sami dobrać pistolet do naszych potrzeb. Aplikacja bierze pod uwagę takie dane jak poprzednio używany przez nas pistolet, czy bardziej stawiamy na precyzję czy szybkość pracy, temperaturę i wilgotność w kabinie lakierniczej oraz grubość warstwy, którą chcemy otrzymać. Należy również pamiętać, że na stronie producenta dostępne są karty informacyjne, gdzie dowiemy się o doborze wielkości dyszy, systemu oraz technologii pistoletu pod konkretne lakiery wiodących producentów.

Źródło: Techniki Systemów Aplikacyjnych – TESA

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również