Robert Bryant nowym CEO firmy Axalta

© Axalta Coating Systems

Udostępnij:

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA) ogłosiła, że Zarząd mianował Roberta Bryanta na stanowisko CEO firmy, które objął w trybie natychmiastowym. Od października 2018 r. był on tymczasowym CEO firmy. Zapadła także decyzja, by nowy CEO Robert Bryant dołączył do Zarządu Axalta.

– W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Robert doskonale odnalazł się w roli tymczasowego CEO i zarządzał firmą w trudnych warunkach rynkowych. Miałem przyjemność blisko z nim współpracować przez ostatnich sześć lat, dlatego jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie na nowym stanowisku. Wraz z Zarządem jesteśmy pewni, że pod jego przywództwem Axalta będzie nadal dynamicznie się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy – powiedział Charlie Shaver, Chairman of the Board firmy Axalta.– Bardzo dziękuję Zarządowi za wiarę we mnie i jestem zaszczycony, że będę mógł nadal pracować w utalentowanym zespole Axalty i wśród oddanych pracowników, aby umacniać zasłużoną reputację firmy i zapewniać klientom jak najlepszą obsługę i innowacyjne rozwiązania – powiedział Robert Bryant.

Firma ogłosiła także, że w trybie natychmiastowym stanowisko CFO obejmie Sean Lannon, który od października 2018 r. pełnił funkcję Vice President and Interim Chief Financial Officer.

– Umiejętności biznesowe, znajomość finansów oraz wieloletnie doświadczenie Seana na coraz wyższych stanowiskach finansowych w firmie Axalta, jak również bogate doświadczenie w obszarze raportowania finansowego, sprawiają, że jest idealnym kandydatem, aby zastąpić mnie na stanowisku CFO. Niezmiernie cieszę się, że będziemy z Seanem wspólnie rozwijać firmę oraz generować korzyści na rzecz udziałowców w dłuższej perspektywie czasowej – podsumował Robert Bryant.Robert Bryant
Robert Bryant (50 lat) był tymczasowym CEO w firmie Axalta od października 2018. Od 2013 r. pracował na stanowisku EVP oraz CFO. Zanim dołączył do Axalty, pełnił funkcję Chief Financial Officer and Senior Vice President w Roll Global LLC. Przed dołączeniem do Roll Global odpowiadał za strategię, rozwój biznesu i IT w roli Executive Vice President Grupo Industrial Saltillo, S.A.B. de C.V. Robert Bryant uzyskał dyplom licencjata z wyróżnieniem w dziedzinie ekonomii na University of Florida oraz dyplom MBA z Harvard Business School.

Sean Lannon
Sean Lannon (40 lat) od października 2018 r. obejmował funkcję Vice President and interim Chief Financial Officer. Wcześniej, od 2016 r., pracował jako Vice President, Corporate Finance and Global Controller, a od 2013 r. do awansu piastował stanowisko Vice President and Global Controller.  Wcześniej pracował na tym samym stanowisku w firmie Trinseo. Przed dołączeniem do zespołu Trinseo w 2011 r. obejmował pozycję Senior Manager, Financial Reporting w firmie Endo Pharmaceuticals. Swoją karierę rozpoczął w firmie PricewaterhouseCoopers, gdzie przez ponad 9 lat zdobywał doświadczenie w dziale praktyk audytorskich. Ma dyplom licencjata w dziedzinie księgowości z Philadelphia University, jest też biegłym rewidentem księgowym.

Źródło: Informacja prasowa Axalta

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również