Robocar z rekordem prędkości samochodu autonomicznego

roborace © Roborace

Udostępnij:

Większość producentów samochodów opracowuje technologie autonomiczne do pojazdów dla większego bezpieczeństwa pasażerów. Inżynierzy Roborace idą jednak pod prąd, ponieważ dla nich podczas opracowywania autonomicznych systemów jazdy głównie liczy się prędkość.

Niezwykle nowoczesny samochód Roborace kilka dni temu pobił rekord prędkości wśród autonomicznych pojazdów i zapisał się w Światowej Księdze Rekordów Guinnessa z wynikiem 281 km/h. Konstruktorzy nie zamierzają jednak spocząć na laurach, ponieważ w 2020 roku planują przekroczyć 320 km/h. W przypadku klasycznych samochodów sportowych te liczby nie robią wrażenia, jednak jest w nich osoba odpowiedzialna za sterowanie. Robocar natomiast jest całkowicie zależny od algorytmów sztucznej inteligencji, która na podstawie czujników, kamer i radarów utrzymuje pojazd na torze i ściga się z innymi maszynami - oczywiście bez kierowcy w środku.Robocar samodzielnie mknie po drogach już od 2017 roku. Ma on cztery silniki elektryczne, które są umiejscowione przy każdym z kół. Ich łączna moc wynosi 400 KM. Poniżej można zobaczyć film z bicia rekordu:

Twórcy pojazdu Robocar oprócz ustanawiania nowych rekordów swoim pojazdem autonomicznym chcą także przyczynić się do powstania nowej dyscypliny sportów motorowych. Oczywiście chodzi o profesjonalne wyścigi pojazdów autonomicznych, w których to technologia i zaawansowanie techniczne odgrywałoby największą rolę, a nie czynnik ludzki.Źródło: Roborace

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również