Rozbudowa polskiego zakładu Vibracoustic Środa Śląska I

© Vibracoustic

Udostępnij:

Vibracoustic, wiodący dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje polską siedzibę „Środa Śląska I” inwestując cztery miliony euro. W ten sposób firma umacnia pozycję lidera na rynku i kładzie fundamenty pod dalszy rozwój.


W zakładzie Środa Śląska I firma Vibracoustic produkuje konwencjonalne i hydrauliczne łożyska podwozia dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej. W ramach rozbudowy zostaną m.in. stworzone nowe możliwości produkcyjne dla wytwarzania mikrokomórkowych komponentów poliuretanowych (komponentów MCU). Nowopowstały obiekt będzie posiadał wydział prototypów z zapleczem do testów, co znacznie skróci proces opracowywania i realizacji zamówień klientów.

Suma czterech milionów euro została zainwestowana przede wszystkim w maszyny i urządzenia produkcyjne, które odpowiadają najwyższym standardom branżowym w zakresie produktywności, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Poprzez rozbudowę zakładu Środa Śląska I Vibracoustic stworzy do końca 2018 roku łącznie 50 nowych miejsc pracy, głównie w obszarach produkcji, inżynierii oraz utrzymania ruchu.

Wpływ na decyzję o rozbudowie polskiego zakładu miały nie tylko czynniki ogólnogospodarcze ale przede wszystkim wysokie kompetencje pracowników, wysoki poziom jakości, rzetelność dostaw dla lokalnych oraz międzynarodowych klientów, wyróżnienia w dziedzinie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jak również bliska i udana współpraca z lokalnymi władzami.

Inwestycja o wartości czterech milionów euro w rozbudowę zakładu Środa Śląska I, a tym samym w wysoce nowoczesne miejsca pracy, to dla Vibracoustic kolejny krok w kierunku umożliwienia dalszego rozwoju i umocnienia pozycji firmy na rynku.

Vibracoustic od 19 lat produkuje części w zakładzie Środa Śląska I na rynek lokalny oraz międzynarodowy i obecnie zatrudnia ponad 360 pracowników. W obu polskich zakładach – Środa Śląska I oraz Środa Śląska II – Vibracoustic zatrudnia ponad 750 pracowników.

Vibracoustic jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie technologii wibracyjnych dla globalnego przemysłu samochodów osobowych i użytkowych. W 2017 roku firma osiągnęła dochody na poziomie 2,1 miliarda euro. Z dziesięcioma tysiącami pracowników w 43 siedzibach w 19 krajach Vibracoustic opracowuje i przygotowuje komponenty do napędów i łożysk podwozia, które redukują wibracje i hałas. Dalsze informacje na stronie www.vibracoustic.com.


TOP w kategorii


#RynekŹródło: Informacja prasowa Vibracoustic

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również