Samochody na abonament coraz popularniejsze jako drugie auto dla rodziny

Qarson © Qarson

Udostępnij:

Do zmiany auta mogą motywować problemy techniczne i związane z tym częste naprawy, które idą w parze z nagłymi wydatkami. Ale bywa też tak, że przypada koniec wynajmu długoterminowego lub leasingu dla firm, albo niespodziewanie zmienia się sytuacja życiowa. Czasem po prostu męczące zaczyna być dzielenie się wspólnym autem z bliskimi i przychodzi czas, by rozejrzeć się za dodatkowym pojazdem. Jak się okazuje, najczęściej na zakup drugiego auta decydują się rodziny. 

Z sondy przeprowadzonej we wszystkich punktach sprzedaży Qarsona wynika, że spośród wszystkich czynników wpływających na decyzję o zakupie nowego auta na abonament w Polsce, ponad 70% przypadków to właśnie potrzeba drugiego auta w rodzinie i jednocześnie najczęstsza motywacja do zmiany pojazdu. Według badań konsumenckich wykonanych na zlecenie Qarsona, w Polsce 40% osób współdzieli auto ze swoim partnerem lub członkiem rodziny, z czego aż 38% z nich rozważa zakup dodatkowego auta do samodzielnego użytkowania. Ponad 50% badanych przemierza swoim autem codziennie ponad 30 km i raz, czy dwa razy do roku udaje się na wyjazdy po kraju. To tylko pokazuje, jak duża jest częstotliwość korzystania z samochodu i potrzeba drugiego pojazdu w rodzinie.Qarson, lider francuskiego rynku aut na abonament, działa w Polsce od marca 2018 roku. Początkowo sprzedaż była możliwa przez witrynę internetową oraz w głównym salonie firmy w Suchym Lesie pod Poznaniem. Dziś nowe auta można już zamówić w stacjonarnych punktach sprzedaży w największych galeriach handlowych w 7 miastach w Polsce. Dla większości odwiedzających centra handlowe to niespotykana dotąd w kraju forma sprzedaży aut. Uwagę przechodniów przyciąga wystawione na wyspie nowe auto z tajemniczym hasłem “auto na abonament” oraz animowane ekrany informacyjne. Niektórzy wciąż podchodzą do konceptu z rezerwą, jednak z każdym miesiącem wzrasta poziom zaufania wśród konsumentów i tym samym zainteresowanie samochodem na abonament.

Mała kompaktowa Toyota Aygo lub rodzinny Nissan Qashqai

Drugie auto w rodzinie przede wszystkim nie powinno generować zbyt dużych kosztów. Doradcy Qarsona potwierdzają, że cena samochodu oraz koszty jego użytkowania są pierwszymi i najważniejszymi kwestiami, o które pytają konsumenci. Zdarza się, że decyzja zapada już po analizie oferty na stronie internetowej i transparentnej prezentacji finalnych kosztów abonamentu. Aktualna oferta Qarsona w Polsce obejmuje kilkadziesiąt modeli popularnych marek, jednak klienci chętniej decydują się na najniższy możliwy abonament, niż na bardziej kosztowne crossovery czy SUV-y.

W zależności od możliwości finansowych można wybrać samochód, którego miesięczna rata nie przekroczy 500 złotych jak np. Toyota Aygo. W ramach tej opłaty kierowca otrzymuje bezpłatny serwis i przeglądy gwarancyjne oraz pakiet 10 000 kilometrów, a także rejestrację pojazdu i komplet nowych opon. Małe auto to naturalny wybór w przypadku drugiego auta w rodzinie. Jednocześnie osoby, które na co dzień muszą użytkować większy samochód za mniej niż 1000 złotych miesięcznie, mogą zdecydować się na Nissana Qashqaia, Volkswagena Golfa lub Hyundaia i30. Dla dużej rodziny możemy wybrać na przykład 7-osobowego VAN-a: Renault Grand Scenic lub rodzinnego SUV-a marki Peugeot 3008 za mniej niż 1500 złotych miesięcznie.

Jak wynika z praktyki Qarsona na polskim rynku, konsumentów do abonamentu przekonują przede wszystkim: 12 miesięcy trwania umowy, możliwość dokupienia dodatkowych pakietów kilometrów, serwis i naprawy w ramach gwarancji oraz niska cena comiesięcznej opłaty abonamentowej. Największe zainteresowanie obserwuje się wśród osób, które już od dawna rozważają zakup nowego auta i mają doświadczenie w zakupach online, śledzą informacje z branży motoryzacyjnej w prasie i telewizji. Aktywni użytkownicy internetu doskonale znają już systemy abonamentowe, od lat cieszą się popularnością usługi streamingowe. W Qarsonie abonament działa podobnie, ale w ramach miesięcznej opłaty korzysta się z nowego samochodu.

Źródło: Qarson

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również