Schaeffler wprowadza do oferty nowe rozwiązania naprawcze dla suchych i mokrych sprzęgieł dla rynku części zamiennych

© Schaeffler

Udostępnij:

Dzięki zestawowi LuK RepSet 2CT, Schaeffler jest nie tylko pierwszą, ale też jedyną firmą, która oferuje na rynku części zamiennych zestaw naprawczy do mokrych sprzęgieł podwójnych. Schaeffler rozszerzył swoje portfolio o nowe zestawy dla samochodów marek Fiat, Renault i Smart. Dodatkowo, zestawy LuK RepSet 2CT od Schaeffler są teraz dostosowane także do potrzeb samochodów z Grupy VW, w których użyte zostało mokre podwójne sprzęgło.

Największą zaletą dla posiadaczy samochodów z podwójnym sprzęgłem jest zmiana biegów bez strat w przeniesieniu napędu. Ten innowacyjny produkt zapewnia większy komfort jazdy, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Schaeffler szybko zauważył potencjał tej technologii dla rynku części zamiennych i stał się pionierem w produkcji rozwiązań naprawczych podwójnego sprzęgła dzięki opracowaniu zestawu LuK RepSet 2CT. Nowością w dziale Aftermarket jest zestaw naprawczy dla samochodów Smart Forfour i Fortwo, Renault Twingo (wszystkie trzy modele z silnikiem benzynowym i 6-biegową skrzynią biegów 6DCT250), a także dodatkowych pojazdów z Grupy Fiat (modele Fiat, Alfa Romeo i Jeep z silnikiem benzynowym i Diesla oraz 6-biegową skrzynią FPTC635 DDCT) oraz Suzuki (z silnikiem benzynowym i Diesla oraz 6-biegową skrzynią TCSS).Dodatkowo Schaeffler ma teraz w swojej ofercie zestawy naprawcze dla mokrych sprzęgieł podwójnych używanych w samochodach Audi, Seat, Skoda i Volkswagen (z 7-biegową skrzynią DQ500). 

– Dzięki tym nowym rozwiązaniom zarówno do suchych, jak i mokrych podwójnych sprzęgieł, po raz kolejny demonstrujemy naszą innowacyjność oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy sprzęgieł – tłumaczy Rouven Daniel, Dyrektor Transmission Systems w Schaeffler Automotive Aftermarket. – Nasze pokrycie rynku światowego w segmencie sprzęgła wynosi obecnie ponad 80 procent i wciąż wzrasta. 

Zasada technologii podwójnego sprzęgła jest złożona. W uproszczeniu polega to na tym, że w tym samym momencie jedno sprzęgło przenosi moment obrotowy, a drugie sprzęgło oczekuje na załączenie kolejnego biegu. Umożliwia to płynne przełączenie z jednego biegu na drugi bez utraty mocy lub wydajności. Suche sprzęgło podwójne jest stosowane głównie w pojazdach o niższym momencie obrotowym, ponieważ w innym przypadku nadmiar wyprodukowanego ciepła nie miałby się jak rozproszyć. Natomiast mokre podwójne sprzęgło stosowane jest głównie w pojazdach ze szczególnie wysokim momentem obrotowym, przekraczającym 250 Nm. Dzięki zastosowaniu chłodzenia olejem, możliwe jest przeniesienie wyższych momentów obrotowych. W tej wersji, ciepło powstałe podczas zmiany biegów oraz przyspieszania, rozprasza się w oleju. 

Niezależnie od tego, czy jest to wersja mokra, czy sucha, każdy zestaw LuK RepSet 2CT składa się nie tylko z podwójnego sprzęgła, ale zawiera także wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia naprawy, które precyzyjnie do siebie pasują i umożliwiają wymianę systemu podwójnego sprzęgła. Ten produkt został uzupełniony o odpowiedni modułowy system narzędzi specjalnych niezbędny do wymiany podwójnego sprzęgła. Zestawy narzędzi przewidziane do konkretnych modeli pojazdów można w łatwy sposób połączyć z zestawem podstawowym. 

Każdy zestaw LuK RepSet 2CT i każde narzędzie specjalne zawierają szczegółowe informacje dotyczące technologii oraz montażu w ośmiu językach. Dodatkowe informacje na temat naszych zestawów naprawczych, wraz z całym portfolio działu Automotive Aftermarket firmy Schaeffler dostępne są na portalu REPXPERT (www.repxpert.pl). Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich informacji technicznych, takich jak filmy montażowe i broszury techniczne. Źródło: Informacja prasowa Schaeffler

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również