Ścienne ładowarki połączone internetem od Webasto

webasto stacja ładowania © Webasto

Udostępnij:

Webasto, jeden ze 100 największych dostawców dla branży motoryzacyjnej, uruchomił inteligentną sieć połączonych ze sobą za pomocą Internetu, ściennych ładowarek do samochodów elektrycznych – Webasto Live. Rozwiązanie eSIM od firmy G+D Mobile Security zapewnia bezpieczne zarządzanie powiązanymi usługami cyfrowymi, a POST Luxembourg – globalną, mobilną łączność stacjom ładowania.

Proces ładowania samochodu elektrycznego za pomocą Webasto Live, dzięki funkcji łączności, można kontrolować za pośrednictwem aplikacji lub Portalu Ładowania. Umożliwia on między innymi zdalną obsługę i aktualizowanie systemu online. Oprócz interfejsów LAN i WLAN, połączenie z Internetem jest również możliwe za pośrednictwem modemu 4G. Aby bezpiecznie i globalnie zarządzać powiązanymi funkcjami łączności, Webasto Live jest wyposażona w technologię eSIM od G+D Mobile Security, opartą na wstępnych subskrypcjach POST Luxembourg.Tak zwany eSIM, dostarczany przez G+D Mobile Security jest fabrycznie instalowany w stacjach ładowania, gwarantując dzięki zainstalowanym certyfikatom bezpieczeństwa, bezpieczną komunikację pomiędzy stacją ładowania, mobilnymi aplikacjami w smartfonach i opartym na chmurze centrum danych Webasto. Ponadto, eSIM umożliwia stacjom ładowania elastyczne korzystanie z profili różnych operatorów sieci. W celu udostępniania usługi, Webasto korzysta z platformy zarządzania AirOn eSIM firmy G+D Mobile Security. POST Luxembourg jest początkowym dostawcą Internetu dla stacji ładowania. Jednakże w razie potrzeby, technologia eSIM umożliwia bezprzewodowe korzystanie z usług innych operatorów. Dzięki temu Webasto spełnia lokalne wymagania, jak krajowe przepisy dotyczące roamingu, bez zwiększania liczby wariantów produkowanych urządzeń. Z drugiej strony, dzięki znormalizowanej karcie SIM, końcowi użytkownicy zawsze korzystają z bezpiecznej komunikacji i mają możliwie najlepsze w danym kraju lub wybrane przez siebie połączenie. POST Luxembourg ma umowy roamingowe ze wszystkimi europejskimi operatorami sieci komórkowych i może zagwarantować bezproblemowy zasięg sieci.

Dzięki naszym rozwiązaniom zapewniamy, że wysoce złożone procedury bezpieczeństwa są postrzegane przez końcowych użytkowników jako szybkie i łatwe w użyciu – mówi Bernd Müller, szef działu łączności i urządzeń w G+D Mobile Security. – Dzięki temu, producenci inteligentnych urządzeń oraz dostawcy usług cyfrowych mogą w pełni skoncentrować się na funkcjach i innowacjach. Najlepszym tego przykładem jest najnowocześniejsza stacja ładowania Webasto.

POST Luxembourg skupia się przede wszystkim na międzynarodowej łączności M2M/IoT, dbając o aplikacje, mające dla niej krytyczne znaczenie. Rynek stacji ładowania stale rośnie, a POST Luxembourg jest bardzo zadowolony z bycia partnerem Webasto w zakresie łączności oraz ukończenia jednego z pierwszych projektów eSIM, wspólnie z G+D Mobile Security – mówi Klaus Fuchs, Szef Departamentu Sprzedaży Międzynarodowej dla Przedsiębiorstw w POST Luxembourg.Źródło: Webasto

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również