Seminaria szkoleniowe dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i urzędów

szkolenia sunrise phu © Sunrise PHU

Udostępnij:

Sunrise PHU organizuje seminaria szkoleniowe dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i urzędów.Tematyka szkoleńZaświadczenia – korekta; anulowanie; wpisy niezgodnie z wzorem i objaśnieniami,

Pojazdy z kierownicą po prawej stronie – organizator wskaże, czy przeprowadzać badanie techniczne w RP pojazdów z kierownicą po prawej stronie po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Drogomierze – omawianych będzie wiele kwestii nigdzie nie publikowanych; wskazywane będą konkretne przypadki: niższy lub wyższy stan licznika na badaniu okresowym niż zawarty w CEPIK, wymiana drogomierza przed 1 stycznia i po 1 stycznia 2020 roku, wypalone piksele w liczniku, „zerowanie” lub „zablokowanie” się licznika po uzyskaniu wartości np. 399.999 km, prostowanie popełnionych błędów przez diagnostów, wzór dokumentu wystawianego po odczycie drogomierza (diagnosta nie wystawia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu) itp. Omawiane będzie w jaki sposób można udowodnić, że diagnosta nie popełnił błędu podczas odczytu drogomierza,co jest bardzo istotne w związku ze sprawdzaniem stanu licznika przez policję w trakcie rutynowych kontroli drogowych – w przypadku stwierdzenia niezgodności może być wszczęte postępowanie wyjaśniające.

Numer rejestracyjny – przedstawiona będzie odpowiedź Radcy Prawnego na pytanie: Czy obowiązkiem diagnosty samochodowego jest wpisanie w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym numeru rejestracyjnego pojazdu, w przypadku przeprowadzenia badania technicznego,o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym?

Zmiana przepisów – omówionych zostanie wiele zmienionych przepisów związanych z pracą diagnostów np. taksówki, nauki jazdy, zmiany konstrukcyjne, DMC niektórych pojazdów, dopuszczalny nacisk osi i zmiana wartości poziomu dźwięku (decybeli) niektórych pojazdów, zmiany związane z ciągnikami rolniczymi, zmiany dotyczące miejsca przewidzianego do umieszczania tablic rejestracyjnych, zmiany związane z identyfikacją niektórych pojazdów itp. Odbędzie się prelekcja o pojazdach elektrycznych, hybrydach, napędzanych wodorem, o pojazdach uprzywilejowanych, o ograniczniku prędkości i tachografach.

Firma Cartec- przedstawiciel firmy omówi temat: „Badanie jednośladów lub dwuśladów ze szczególnym uwzględnieniem motorowerów/skuterów – kategoria L1e i L2e w oparciu o określenie parametrów wynikających z Prawa o ruchu drogowym i warunków technicznych.

Cennik – omówiona będzie petycja oraz propozycja cenowa. Masowo na adres SITK RP o/Krosno z całego kraju wpływają wnioski o złożenie petycji do Premiera RP. Jeżeli właścicielom SKP zależy na zwiększeniu opłat za badania techniczne pojazdów powinni złożyć na adres SITK RP o/Krosno stosowny wniosek.

Daty szkoleń

Łysomice k. Torunia – 10 lutego
Kalisz – 11 lutego
Bytom – 12 lutego
Kielce – 13 lutego
Łódź – 14 lutego
Olsztyn – 24 lutego
Białystok – 25 lutego
Warszawa – 26 lutego
Lublin – 27 lutego
Rudna Mała k. Rzeszowa – 28 lutego
Trąbki k. Wieliczki – 29 lutego

 Źródło: SUnrise PHU

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również