Shell Coolant – nowa linia płynów do chłodnic Shell

nowa linia płynów do chłodnic Shell Coolant © Shell

Udostępnij:

Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Shell Coolant. Nowe produkty zostały opracowane tak, by spełniać wysokie wymagania dotyczące wydajności nowoczesnych silników samochodów osobowych i ciężarowych. Płyny do chłodnic Shell Coolant oferują znakomite odprowadzanie ciepła, doskonałą ochronę i wydłużoną żywotność, co pomaga obniżyć koszty użytkowania pojazdu.

Płyn chłodniczy ma za zadanie chronić silnik przed przegrzaniem, a układ chłodzenia przed uszkodzeniami powodowanymi przez korozję, odkładanie się kamienia i osadów. Stosowanie płynów niskiej jakości może powodować rdzewienie układu chłodzenia czy przegrzewanie się silnika, co często oznacza wizyty w warsztacie oraz kosztowne naprawy. Shell stworzył serię wysokiej jakości płynów chłodzących, które oferują doskonałą ochronę i długi okres eksploatacji.

Doskonała i długotrwała ochrona

Shell, wiodący na świecie dostawca środków smarnych, stworzył gamę wysokiej jakości płynów chłodniczych do każdego rodzaju pojazdów – od samochodów osobowych, po maszyny górnicze. Produkty Shell Coolant wykorzystują technologię dodatków organicznych (OAT), która oferuje doskonałą ochronę elementów układu chłodzenia zawierających aluminium, żelazo, stal, miedź, mosiądz i inne metale. Ponadto pomaga wydłużyć żywotność pompy wody, zapobiegając wżerom powodowanym kawitacją oraz erozją. Ochrona antykorozyjna jest zapewniona tylko w miejscach, w których jest potrzebna, a inhibitorów korozji ubywa znacznie wolniej niż w przypadku konwencjonalnych płynów chłodniczych. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatków uzupełniających oraz ogranicza potrzebę przeprowadzania kosztownych prac serwisowych.

Szeroka gama zastosowańW ramach linii Shell Coolant w ofercie dostępne są płyny do chłodnic z serii:

  • Shell Coolant Longlife (OAT) – wyróżnia się lepszą stabilnością w wysokich temperaturach, wysoką ochroną aluminium i cyny. Zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła oraz zabezpiecza przed kawitacją. Jest kompatybilny z elastomerami oraz tworzywami sztucznymi stosowanymi w chłodnicach samochodowych. Zapobiega odkładaniu się szlamu, kamienia i osadów.
  • Shell Coolant Extra (HOAT) – nie zawiera fosforanów. Jest odpowiedni do nowoczesnych silników benzynowych, silników diesla oraz zasilanych gazem ziemnym, zwłaszcza tych wykonanych z aluminium. Tworzy mocną warstwę ochronną, która zabezpiecza wymienniki ciepła przed uszkodzeniami.

Wszystkie płyny do chłodnic Shell Coolant zachowują swoje właściwości przez 5 lat lub 250 000 km w przypadku pojazdów osobowych. Ponadto spełniają lub przekraczają wymagania norm branżowych i specyfikacji producentów wyposażenia (OEM). W sprzedaży dostępne są w postaci produktów gotowych do użycia oraz koncentratów w opakowaniach o pojemności 1, 4, 20, 209 litrów. 

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również