SKF przedstawia nową grupę produktową w swojej ofercie

© SKF

Udostępnij:

Automechanika we Frankfurcie to najważniejsza edycja tych targów w branży aftermarketu. Jedną z największych nowości była prezentacja elementów układu kierowniczego i zawieszenia, o które poszerzono portfolio firmy SKF.

Powstała przed ponad stu laty firma SKF niezmiennie kojarzy się z wprowadzeniem do seryjnej produkcji łożysk kulkowych. Do dziś jest ich czołowym wytwórcą z przeznaczeniem zarówno na pierwszy montaż, jak i aftermarket. Aktualna oferta SKF obejmuje też szereg grup produktowych dla branży motoryzacyjnej. To między innymi elementy układu napędowego, w tym rozrządu łańcuchowego i paskowego, pompy wody, części układu przeniesienia napędu oraz zestawy przydatnych przy ich wymianie narzędzi i środków smarnych.– Nasi inżynierowie od lat współpracują z projektantami samochodów, co przekłada się na unikalną wiedzę dotyczącą powstających konstrukcji. Dzięki temu możemy przygotować rozwiązania idealnie pasujące do stawianych oczekiwań. Oczywiście korzystnie wpływa to na jakość naszych produktów i co ważne dla mechanika oraz właściciela pojazdu, jest ona niezmienna także w przypadku aftermarketu. Jednocześnie znamy specyfikę, a tym samym oczekiwania, tego rynku. Stąd właśnie decyzja o poszerzeniu naszej oferty o nową grupę produktów – mówi Katarzyna Skowronek z SKF.

Doskonałym miejscem do prezentacji nowej oferty były zakończone niedawno targi Automechanika 2018 we Frankfurcie nad Menem. Ekspozycję stoiska SKF zdominowały poszczególne elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Od sworzni i tulei wahacza, poprzez łączniki stabilizatora i wahacze po końcówki i drążki kierownicze.

Już teraz do katalogu SKF zostało wprowadzonych 900 referencji z nowej grupy produktowej. Jeszcze w tym roku dołączy do nich kolejnych 1600 pozycji, co pozwoli na pokrycie 80 proc. parku użytkowanych dziś pojazdów. Są to marki należące do koncernów europejskich i japońskich.


TOP w kategorii
– Wprowadzenie do oferty SKF kolejnej grupy produktowej to przede wszystkim korzyści dla sieci dystrybucji i warsztatów. W praktyce oznacza to ograniczenie wyszukiwania potrzebnych części do jednego katalogu on-line i złożenie skonsolidowanego zamówienia. Nowe produkty dostępne są w kompletnych do montażu zestawach, a precyzyjnie oznakowane opakowania – odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i magazynowania. Niezmiennie też zapewniamy pełne wsparcie techniczne w zakresie wyboru odpowiedniej referencji czy procedury naprawy – dodaje Tomasz Ochman z SKF.

Źródło: Informacja prasowa SKF

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również