Specjalistyczne szkolenia i supersamochody na ProfiRacing Cup 2019

ProfiRacing Cup, Autodrom Jastrząb, supersamochód, Akademia Driftu © ProfiAuto

Udostępnij:

Ogromna dawka adrenaliny połączona ze specjalistycznymi szkoleniami i prezentacją nowości ze świata automotive - tak w skrócie można podsumować trzecią już w tym roku edycję ProfiRacing Cup. W wydarzeniu wzięło ponad stu przedstawicieli serwisów, tym razem z Czech i Słowacji. Całe spotkanie odbyło się na torze wyścigowym Autodrom Jastrząb.

ProfiRacing Cup to pierwszy tego typu projekt w branży, stworzony z myślą o przedstawicielach ProfiAuto Serwis. Jego głównym założeniem jest przekazanie merytorycznej wiedzy o aktualnych trendach i nowościach na rynku automotive. To także świetna okazja do wymiany informacji i doświadczeń między przedstawicielami ProfiAuto Serwis z Polski, Czech i Słowacji. W ramach wydarzenia organizowane są profesjonalne szkolenia oraz prezentacje sprzętów i najnowszych technologii. Stałym punktem programu jest możliwość jazdy supersamochodami w towarzystwie utytułowanego pilota rajdowego Macieja Wisławskiego – ambasadora ProfiRacing Cup.

© ProfiAuto

W tym roku skierowaliśmy uwagę mechaników na narzędzia handlowe istotne dla rozwoju warsztatów oraz na poprawne wykorzystanie potencjału marketingowego drzemiącego w serwisach. Wyjątkowe, emocjonujące szkolenie na długo pozostanie w pamięci uczestników ProfiRacing Cup – mówi Jindřich Krejčí, dyrektor projektu ProfiAuto w Czechach i na Słowacji. Sieć współpracuje już z ponad 300 partnerami w tych krajach.

W ramach każdej z edycji ProfiRacing Cup, pierwszy dzień poświęcony jest na część szkoleniową wydarzenia. Podczas drugiego, uczestnicy przenieśli się na Autodrom Jastrząb, aby wziąć udział w rywalizacji o puchary i przetestować supersamochody. Mogli przejechać się m.in. 670-konnym Ferrari 488 GTB, Skodą 130RS, Subaru WRX STi oraz legendarnym Maluchem Trophy. Tegoroczną nowością podczas wydarzenia jest Akademia Driftu, czyli szkolenia z prowadzenia samochodu w głębokim poślizgu i prawidłowego balansowania ciężarem pojazdu. Wyzwanie i sprawdzian z pracy zespołowej stanowił Twin Car, czyli samochód z dwoma silnikami i dwoma przodami. Podczas ProfiRacing Cup 2019 został zaprezentowany również DemoVan ProfiAuto.

Źródło: ProfiAuto


Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiaEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również