Spektakularna stylistyka nowego Audi e-tron FE06

audi e-tron © Audi

Udostępnij:

Daniel Abt i Lucas di Grassi już w listopadzie rozpoczną kolejny sezon wyścigów serii Formuła E. Towarzyszyć im będą nowe bolidy Audi o spektakularnym wyglądzie. Wyścigowe Audi e-tron FE06, które w przyszłym tygodniu zaprezentowane będzie szerszej publiczności podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie, charakteryzuje się nowym malowaniem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Dużo widocznego włókna węglowego i jaskrawo pomarańczowy lakier podkreślający linie samochodu: Audi e-tron FE06 prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie niż jego poprzednik, w którym Daniel Abt i Lucas di Grassi podczas bardzo trudnego ubiegłego sezonu zdobyli dla teamu Audi Sport ABT Schaeffler drugie miejsce.W pełni elektryczny nowy bolid na torze zadebiutuje już 22 i 23 listopada, podczas wyścigów w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Fani sportów motorowych będą mieli okazję obejrzeć Audi e-tron FE06 w przyszłym tygodniu, na stoisku czterech pierścieni na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie.

Moje gratulacje dla całego zespołu projektantów Audi – mówi Daniel Abt, jeden z kierowców teamu Audi Sport ABT Schaeffler. – Z zaciekawieniem śledziłem rozwój tego projektu w warstwie wizualnej i muszę przyznać, że wynik jest niesamowity – samochód po prostu wygląda na bardzo szybki i agresywny.

© Audi

Kolega Abta z zespołu, Lucas di Grassi, podkreśla dodatkowo: – Kibice z pewnością natychmiast rozpoznają nasz bolid z trybun i w telewizji. Każde malowanie podczas poprzednich pięciu sezonów miało swój unikalny charakter, ale już wiem, że to, które widzę na FE06, jest moim ulubionym. Teraz od całego naszego zespołu zależy, czy nowy bolid odniesie sukces.

Podczas gdy Audi wytyczało nowe ścieżki swej stylistyki – dodając do palety kolorów barwę pomarańczową, którą charakteryzuje się seryjne Audi e-tron, zespół wyścigowy kontynuował swą pracę. Obaj zawodnicy – Daniel Abt i Lucas di Grassi, najskuteczniejsza para kierowców w stawce, przygotowywali się do szóstego sezonu. Team Audi Sport ABT Schaeffler kontynuował będzie też współpracę ze swoimi długoletnimi partnerami. Oprócz partnera technologicznego, firmy Schaeffler odpowiedzialnej wraz z Audi za rozwój układów napędowych bolidów, w gronie pozostają takie firmy jak HYLA, ITK Engineering, LGT Group, KUKA, MASCOT, Riello UPS i Würth Elektronik.Nowym z kolei partnerem teamu jest marka SONAX. Ten producent środków do pielęgnacji samochodów od wielu lat jest ściśle związany ze sportami motorowymi i wspierał Daniela Abta we wczesnej fazie jego kariery. – Cieszymy się, że w naszym wieloletnim partnerstwie z ABT otwiera się zupełnie nowy rozdział i że teraz możemy zaprezentować się jako partner Audi Sport ABT Schaeffler w wyścigach Formuły E. Mamy nadzieję, że seria ta zapewni naszej marce dotarcie do jeszcze większej liczby potencjalnych klientów na całym świecie – mówi szef marketingu firmy SONAX, Franz Fischer.

Harmonogram przygotowań do pierwszego wyścigu sezonu jest napięty: po intensywnej fazie treningów indywidualnych i przygotowywania obu bolidów, które nastąpią w najbliższych tygodniach, w połowie października team uda się do Valencii w Hiszpanii na oficjalne, trzydniowe, przedsezonowe testy Formuły E. Na początku listopada zarówno samochody, jak i całe wyposażenie zostaną załadowane do kontenerów i wysłane do saudyjskiego Ad Diriyah.

Źródło: Audi

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również