Stacja klimatyzacji Brain Bee 6000 PLUS w promocyjnej cenie

brain bee 6000 plus © Ekolab

Udostępnij:

Urządzenie 6000 PLUS Gaz R-134a spełnia wszelkie warunki profesjonalnej obsługi systemów klimatyzacji pojazdów. Może być stosowane zarówno jako stacja podstawowa, jak i uzupełniająca. 

6000 Plus została tak zaprojektowana, aby zapewnić łatwość obsługi i przechowywania. Waga 65 kg pozwala na wysoką manewrowość. Dzięki zamontowanym kołom możliwy jest obrót maszyny wokół własnej osi i poruszanie się w miejscach o bardzo ograniczonej powierzchni. Obsługa rutynowa lub okazjonalna dzięki temu jest łatwa i nie zabiera wiele czasu. Wszystkie części, które wymagają okresowej obsługi lub wymiany (np. filtr-osuszacz), zostały umieszczone w łatwo dostępnych miejscach. Umożliwia to skrócenie postoju maszyny do minimum. Zawory zostały zastąpione przez wysokowydajne, automatyczne systemy regulacji przepływu stosowane w systemach AC. Zapewnia to najszybszą i bezproblemową wymianę czynnika chłodniczego w pojeździe.Całkowicie automatyczna kontrola nieskondensowanymi resztkami gazu

System przepłukiwania powietrzem jest nową funkcją obecną w całej linii urządzeń AC firmy Brain Bee. Pomaga ona użytkownikowi kontrolować ilość nieskondensowanych resztek gazu i zastępuje tradycyjną dotąd metodę ciągłej obserwacji manometru na głównym zbiorniku czynnika chłodniczego. Przy pomocy specjalnego oprogramowania konieczność pozbycia się nieskondensowanych resztek gazu jest proponowana użytkownikowi w optymalnym momencie.Pełen odzysk i ograniczone straty

6000 Plus odzyskuje w pełni czynnik chłodniczy w sposób perfekcyjny i zawsze gwarantowany. Następująca po tym funkcja napełniania jest realizowana bez żadnych dodatkowych czynności, co powoduje oszczędność w zużyciu energii elektrycznej.

W niektórych przypadka warunki zewnętrzne (np. temperatura) powodują problemy z odzyskaniem całości oleju z układu AC i powodują niebezpieczeństwo tego, że następne napełnienie olejem nie będzie dokładne, powodując stratę dodatkowej ilości nowego oleju. Dzięki funkcji OIL CLIN, 6000 Plus pozwala osiągnąć maksimum wydajności napełniania olejem. Obliczenie ilości nowego oleju wstrzykiwanego do pojazdu jest dokonywane bardzo dokładnie w każdym cyklu niezależnie od warunków otoczenia.

Podciśnienie z pompą HPV

Tak jak inne urządzenia firmy Brain Bee, stacja 6000 Plus jest wyposażona w pompę HPV o wysokiej wydajności wytwarzania podciśnienia. Nawet w porównaniu z pompami o większej pojemności, pompa HPV zawsze wygrywa zarówno na biegu jałowym tzn. w pierwszej fazie wytwarzania podciśnienia, jak i fazie końcowej tzn. po kilkunastu minutach. W obu przypadkach pompa HPV szybciej osiąga wymagany poziom podciśnienia, a także jego niższą wartość w końcowej fazie, co zapewnia wyższą wydajność działania. Dlatego też pompa HPV pozwala w najlepszy możliwy sposób odzyskać w pełni czynnik chłodniczy z pojazdu.

Obsługa maszyn rolniczych

Z 6000 Plus może być zintegrowane nowe oprogramowanie AGRI&WORK. Funkcja ta wymaga aktywowania bazy danych pojazdów rolniczych. Oprogramowanie umożliwia również napełnienie systemów, których pojemności i właściwych ilości czynnika chłodniczego są nieznane.

Długowieczna pompa

Funkcja LONG LIFE PUMP pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji pompy średnio do ok. 1000 h. Może być aktywowana w trakcie postoju maszyny i pozwala na automatyczne wykonanie cyklu regeneracji oleju. Oczyszczony olej pozwala na dłuższą pracę pompy i oszczędność wydatków.

Zawory serwisowe ECO LOCK

Urządzenie 6000 Plus jest wyposażone w szybkozłącza serwisowe ECO LOCK opatentowane przez firmę BrainBee. Zapewniają one zredukowanie traconych ilości czynnika chłodniczego, zabezpieczenie i bezpieczeństwo operatora oraz istotną redukcję zanieczyszczenia otaczającego środowiska. Działanie zaworów ECO LOCK niweluje zjawisko utraty czynnika przy rozłączaniu zaworów serwisowych.

Obszerna baza danych

Urządzenie 6000 Plus jest wyposażone w obszerną bazę danych ilości czynnika chłodniczego i oleju do każdego pojazdu. Może być ona łatwo uzupełniona poprzez port USB.

Opcjonalnie urządzenie można także wyposażyć w drukarkę i przeprowadzić test szczelności przy pomocy azotu dzięki Leak Test Kit.

Parametry techniczne:

- gaz R-134a
- wyświetlacz graficzny, monochromatyczny
- drukarka opcja
- uaktualnienie oprogramowania USB
- pomiar wagi zbiornika wewnętrznego waga elektroniczna
- max ciśnienie działania 20 bar
- kategoria PED II
- baza danych pojazdów R-134a
- pojemnik oleju zużytego 250 ml
- pojemnik oleju PAG 250 ml
- pojemnik oleju POE opcja (zestaw HYBRYDA)
- pojemnik na kontrast -
- poziom podciśnienia 0.02 mBar
- sprężarka 8 cm3
- zawory HP i LP automatyczne
- długość przewodów 3 m
- zasilanie 230 V, 800 W
- waga 65 kG

Dystrybutor obniża cenę sprzętu z 9500 zł netto na 6950 zł netto. 

Źródło: Ekolab

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również