Z naciskiem na młodych – STAG szkoli przyszłych specjalistów

szkolenie STAG na ekranie monitora © AC S.A.

Udostępnij:

Marka STAG kontynuuje dobre praktyki dzielenia się użyteczną wiedzą z pokoleniem przyszłych specjalistów. Przeprowadzono szkolenie dla uczniów Technikum Elektrycznego, klasy II CT w zawodzie technik elektronik wraz z nauczycielem.

W dniu 13 kwietnia br. uczniowie Technikum Elektrycznego w Białymstoku, klasy II CT w zawodzie technik elektronik, mogli wzbogacić swoje doświadczenie dzięki liderowi instalacji autogaz, firmie AC S.A. producentowi systemów marki STAG. Uczestniczyli w dedykowanym szkoleniu na temat: „Układy elektroniczne stosowane w kontroli systemów zasilania paliw alternatywnych”. Szkolenie odbyło się w formie zdalnej, a poprowadził je Marcin Dziewiątkowski, ekspert marki STAG i doświadczony technik. Klasa objęta jest patronatem firmy AC SA stąd przekazywanie wiedzy, szkolenia oraz praktyki dla przyszłych absolwentów są priorytetem.Istotnym elementem zajęć było przedstawienie zastosowania różnego rodzaju układów elektronicznych wykorzystywanych w systemach do konwersji silników spalinowych do zasilenia ich paliwem alternatywnym. Na wstępie wyjaśniono rodzaje paliw alternatywnych ich powody zastosowanie w pojazdach, opis wpływu konwersji na emisję szkodliwych składników spalin. Następnie na podstawie uproszczonych schematów blokowych oraz schematów ideowych poszczególnych modułów i komponentów systemu zasilania silnika spalinowego na LPG oraz CNG, opisano charakter pracy tych układów mając na względzie zasadę pracy systemów elektronicznych systemu. Opisano zasadę formowania sygnałów wtryskiwaczy benzynowych w silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny, czujniki stosowane w pomiarze parametrów paliwa alternatywnego oraz domyślnego. Przedstawiono również rodzaje komunikacji cyfrowej wykorzystanej do diagnostyki i konfiguracji sterownika instalacji gazowej.

Skąd pomysł dedykowanych spotkań z uczniami?

Firma AC S.A. dostrzega potencjał kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie obcować z technologią produktów marki STAG. Zainteresować młodych ludzi zagadnieniami, które mogliby wykorzystać w praktyce po ukończeniu szkoły to cel aranżowanych spotkań i inwestycja w dobre praktyki montażystów.

Inicjatywa jest tym bardziej wartościowa, że wśród mechaników obecnych na rynku pracy można wybierać. Natomiast prawdziwi fachowcy, specjalizujący się w określonej dziedzinie, jaką jest np. montaż instalacji LPG/CNG są pożądanymi i mile widzianymi pracownikami każdego warsztatu.Źródło: AC S.A.

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również