Szkolenia Magneti Marelii z tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych

© Magneti Marelli

Udostępnij:

W ostatnich latach mamy do czynienia ze swego rodzaju rewolucją w dziedzinie motoryzacji. Prawdziwe oblężenie kursantów przeżywają szkolenia z tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Tak duże zainteresowanie tego typu tematyką bardzo cieszy przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Wbrew obiegowym opiniom naprawa samochodu hybrydowego lub elektrycznego bez odpowiedniego przeszkolenia nie tylko zagraża zdrowiu mechanika, ale w ekstremalnej sytuacji może doprowadzić do jego śmierci. Poznanie specyfiki budowy pojazdu hybrydowego jest niezbędne do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego serwisowania.Trzeba mieć świadomość, że mechanicy będą mieć do czynienia z prądem o wartościach nawet 350 A oraz napięciu ok. 600 V.  Należy zaznaczyć, że do obsługi takich pojazdów wymagane są uprawnienia SEP do 1 kV, które można nabyć podczas specjalistycznych kursów.

W ofercie ośrodka szkoleniowego Magneti Marelli dostępne są szkolenia oparte na monografii następujących pojazdów hybrydowych i elektrycznych: Toyota Prius, Yaris, Peugeot 3008 Hybrid, BMW i3, Nissan Leaf oraz Renault Zoe. Kolejnym omawianym modelem, który pojawi się w ofercie w drugim półroczu będzie Hyundai Ioniq. Podczas szkoleń oprócz wiedzy teoretycznej kursanci zdobywają również wiedzą praktyczna, analizując budowę głównych zespołów w samochodach o niekonwencjonalnym napędzie (falownik, akumulator czy silniki napędowe). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników szkoleń, organizator zakupił kolejną pomoc dydaktyczną – Toyotę Prius. Dzięki tej inwestycji szkolenia będą jeszcze ciekawsze, ponieważ uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki weryfikacji wszystkich elementów hybrydy pod kątem zużycia eksploatacyjnego. Podczas szkoleń symulowane są konkretne usterki, które pozwalają kursantom w sposób praktyczny przygotować się do naprawy i serwisowania technologii przyszłości.

Źródło: Magneti Marelli

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również