Szósty zakład przemysłowy UFI Filters Group w Chinach

UFI Filters © UFI Filters

Udostępnij:

Firma UFI Filters, światowy lider w dziedzinie technologii filtracji i zarządzania termicznego, otworzyła kolejny zakład przemysłowy w Chinach, w Parku Przemysłowym Chongqing, w południowo-zachodniej części kraju.

W ramach globalnej strategii firmy, polegającej na zapewnieniu lepszych i efektywniejszych usług dla czołowych marek motoryzacyjnych, zaawansowany technologicznie zakład ma służyć dynamicznie rozwijającemu się ośrodkowi przemysłowemu w regionie Liangjiang. UFI Filters zainwestowało łącznie 25 milionów euro w fabrykę o powierzchni 17 tys. m2, w której prawie 14 m2 zostanie wykorzystanych do produkcji nowoczesnych systemów filtrujących dla lokalnych producentów oryginalnego wyposażenia. Zakład w Chongqing przyniesie regionowi znaczące korzyści ekonomiczne i zapewni zatrudnienie dla ponad 200 pracowników.Grupa jest europejskim pionierem w produkcji filtrów w Chinach, która rozpoczęła się w 1982 r., a swoją pozycję na tamtejszym rynku firma ugruntowała w 1996 r. Obecnie UFI Filters posiada sześć zakładów przemysłowych, z czego cztery są zlokalizowane w rejonie Szanghaju, łącznie z kluczowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym. Nowa fabryka będzie produkowała pełną gamę filtrów paliwa, oleju, do CNG i LPG, jak również filtrów powietrza, systemów ssawnych i filtrów kabinowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i do innych zastosowań.

Myślenie globalne i działanie na poziomie lokalnym jest podstawową zasadą w strategii naszej Grupy, polegającej na wspieraniu klientów w ich wysiłkach produkcyjnych. Otwarcie zakładu w Chongqing potwierdza naszą mocną pozycję na rynku chińskim, a także wychodzi naprzeciw potrzebom producentów oryginalnego wyposażenia w południowo-zachodnim rejonie kraju poprzez wdrożenie strategii dostawy just-in-time – powiedział Giorgio Girondi, prezes UFI Filters Group. – Nasza ekspansja jest również kamieniem milowym dla Belt and Road Inititative, inicjatywy rządu chińskiego mającej na celu rozwój infrastruktury i wzrost inwestycji przy wsparciu 152 krajów i organizacji międzynarodowych. Umowa między Włochami i Chinami podpisana na początku roku podkreśliła znacznie, jakie dla tych krajów mają działania na rzecz budowania wzajemnych kontaktów i wzmacniania współpracy.

Źródło: UFI Filters

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również